Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

"Politika ve Karikatür" Albümü Yayınlandı


“Politika ve Karikatür” konulu albümde, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum karikatür sanatçılarının eserleri yer almaktadır..


Kıbrıs Cumhuriyeti’nin 56. Kuruluş Yıldönümü çerçevesinde, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği ve Kıbrıs Karikatürcüler Birliği katkıları ile, Temsilciler Meclisi tarafından hazırlanan, 1960 – 2000 yılları arasındaki Kıbrıs Politik Tarihi’ni karikatürlerle anlatan “Politika ve Karikatür” konulu albüm yayınlandı.


Temsilciler Meclisi Araştırma – İnceleme ve Yayın Dairesi tarafından Rumca, Türkçe, İngilizce dillerinde hazırlanan “Politika ve Karikatür” konulu albümde, Kıbrıslı Türk ve Kıbrıslı Rum karikatür sanatçılarının eserleri yer almaktadır.


Temsilciler Meclisi’nde geçtiğimiz günlerde düzenlenen basın toplantısı ve kokteyl ile, “Politika ve Karikatür” albümü tanıtıldı. Basın toplantısında, Temsilciler Meclisi Araştırma – İnceleme ve Yayın Dairesi Müdürü Yeorgia ANDRONIKU, Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Başkanı Musa KAYRA ve Kıbrıs Karikatürcüler Birliği Başkanı Sotos VOSKARIDES birer konuşma yaptılar. Basın toplantısında “Politika ve Karikatür” albümünün yayınlanmasında emeği geçen Temsilciler Meclisi – İnceleme ve Yayın Dairesi sorumluları ile, Kıbrıslı Türk, Kıbrıslı Rum ve Kıbrıslı Ermeni birçok karikatür sanatçısı hazır bulundu.

1960 – 2000 yılları arasındaki Kıbrıs Politik Tarihi’ni karikatürlerle yansıtan albümde ayrıca, Rumca, Türkçe ve İngilizce dillerinde birçok araştırma yazısı yer almaktadır.


“Politika ve Karikatür” albümünde, Temsilciler Meclisi eski başkanlarından Yiannakis OMIROU, Dimitris HRISTOFIAS, Marios KAROYAN; Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği Eski Başkanı Hüseyin ÇAKMAK, Kıbrıslı Rum Duayen Karikatür Sanatçısı Yorgos MAVROGENIS, Kıbrıs Gazeteciler Birliği Eski Başkanı Andreas KANNAUROS ve Kıbrıslı Rum Gazeteci – Araştırmacı Hrisantos HRISANTU’nun önsözü yer almaktadır.
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.