Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

12.05.2016

XVI. Uluslararası “Bağımsızlık” Karikatür Yarışması, Kiev, Ukrayna

Ukrayna Karikatürcüler Derneği Alışveriş Merkezi "Cosmopolit", Kiev, Ukrayna XVI. Uluslararası “Bağımsızlık”  Karikatür Yarışması, Kiev / UKRAYNA
15 Eylül 2016
( P )

Yarışmanın Koşulları.
1. Yarışmanın Konusu: "KOSMOPOLİT".
Kozmopolitizm (dünya insanı) bütün insanlığın çıkarlarını tek tek ulusların ve devletlerin çıkarlarının üzerinde tutan ve insanı gezegenin bütün bölgelerinde özgür birey sayan ideolojidir.
Zengin bir tarihi olan kozmopolitizmin hayranları olduğu gibi karşıtları da vardır. Kozmopolitizm taraftarları insan özgürlüğünün en önemli temellerinden biri kabul edilmektedir. İster beğenelim ister beğenmeyelim  insanlık bu gezegen üzerinde sorunlarla dolu hayatları değişik biçimlerde yeniden inşa etmeye çalışmaktadır. 
2. Yarışmaya katılacak eserlerin özellikleri:
- Özgün
- Kalın kağıda kaliteli kopya!
- Bilgisayar ile yapılmış çalışma.
Elektronik media ile çalışılmış ve e-mail ile gönderilmiş eserler kabul edilmeşyecektir! 
3. Format: A4 (297x210 mm.).
4. Eser Sayısı : En fazla 5.
5. Her eserin arkasına lütfen sanatçının adı ve soyadı, adresi, telefon numarası, e-mail adresi yazılmalıdır.6. Yarışma için gönderilecek eserlerin son teslim ediliş tarihi: 15 Eylül, 2016 
7. Eser ile birlikte fotoğraflı ve eksiksiz doldurulmuş bir başvuru formu gönderilmelidir.  
8. Ödüller: 900 ABD doları ve başarı belgeleri ve sponsorların ödülleri. 
9. Eserin ulaşımı sırasında meydana gelecek zararlardan yarışmanın düzenleyicileri sorumlu değildir. Teslim edilen eserler tekrar değerlendirmeye alınmayacak, iade edilmeyecek ve yarışmanın tanıtımı amacıyla “Bağımsızlık” karikatürleri yarışması ile ilgili yayınlarda yarışmanın düzenleyicileri tarafından kullanılabilecektir.
10. Ödül kazananlar ayrıca bilgilendirilecektir. Yarışma kataloğu ile ilgili sonuçlara göre eser yayınlanacaktır ve dosyada eseri yeralan sanatçılara katalog gönderilecektir. En iyi eserler sergisi ve ödül töreni Kiev’de “Cosmopolite” alışveriş merkezinde gerçekleştirilecektir. 
11. Yarışmanın sonuçları   www.cartoon.org.ua. Adresindeki web sitesinde yayınlanacaktır. 
12. Jürinin kararı kesindir ve yeniden değerlendirme yapılmayacaktır. Sanatçı yarışmaya katılarak bu koşulları kabul etmiş sayılır.  
13. Eserler aşağıdaki adrese gönderilmelidir:
Асоциация карикатуристов
А/я 185,
Киев,
03142,
Ukraine

www.cartoon.org.ua
e-mail: 
kazanchev.ukraine@gmail.com
kazanchev@ukr.net
phone: +38 063 578-0482 (Konstantin Kazanchev)
Conditions + Application Form in PDF
Rules- (EN):
http://cartooncolors.blogspot.com.tr/2016/05/xvi-international-cartoon-contest.htmlCartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.