22 Mayıs 2016 Pazar

5. Uluslararası Karikatür Yarışması, Sinaloa 2016, Meksika

Kazananların eserlerinin yer alacağı bir katalog ve seçilmiş eserler yarışmanın web sitesinde yer alacaktır...

Sinaloa / MEKSİKA
07 Ağustos 2016
( @ )

Kazananların eserlerinin yer alacağı bir katalog ve seçilmiş eserler yarışmanın web sitesinde yer alacaktır..

1. KATILIM KOŞULLARI
Yarışma dünyanın ve ötesindeki her noktadan bütün karikatürcülere açıktır.
2.KONU : Örgütle suç 
Örgütlü suç öteden beri ve özellikle bu yüzyılın başından itibaren birçok ülkede toplumsal istikrar için önemli bir tehdit halini almış bulunmaktadır.
Örgütlü suç vakaları kötü sonuçlar dayatmaktadır. Bu tür suçlar ekonomik güç ve fiziksel tehdit aracılığıyla resmi yönetimin bütün düzeylerine sızmayı başarmıştır.

Yazılı basının ve diğer kitlesel haberleşme araçlarının denetim altına alınmasının hatta gazetecilerin öldürülmesinin sorumluluğu suç örgütlerine aittir.

Suç örgütlerinin siyasi kampanyaları desteklediği, yargıçları ve üst düzeyde subaylar da dâhil olmak üzere başka önemli kamu görevlilerini satın aldığı söylenmektedir.

Bu örgütler çok büyük miktarda paraları aklamakta, sayılamayacak kadar çok “yasal” şirketin sahipliğini yapmaktadırlar. Bu suç örgütleri zaman zaman ne kadar güçlü olduklarını kamuoyuna da duyurmaktadırlar. Ve bu yapılar, uyuşturucu imali, uyuşturucu dağıtımı ve başka yerlere gönderilmesi, insan kaçırma, haraç  alma, kadın ticareti, terörizm ve silah satışı vbg başka yasa dışı faaliyetlerde bulunmaktadırlar.

3. ÖDÜLLER 
1.lik ödülü:   27,000 Meksika pezosu.
2.lik ödülü:   23,000 Meksika pezosu.
3.lük ödülü:  17,000 Meksika pezosu.
Sonuçlar ödül kazananlara 1 Eylül 2016’da e-mail yoluyla bildirilecektir.
4. Yarışmaya gönderilecek eserler:
Yarışmaya en fazla 3 eser e-mail ile gönderilebilir. Eser herhangi bir ortamda hazırlanabilir. Siyah-beyaz ya da renkli olabilir. Ancak eserin daha önce herhangi bir yarışmada ödül almamış olması ve aynı anda başka bir yarışmaya katılmamış olması gerekir.

Eserin en az çözünürlüğü 200 dpi, ebadı 21.5 cms x 27.9 cms olmalıdır. Eserler aşağıdaki adreslerden herhangi birine gönderilebilir:

camino2@prodigy.net.mx
camino3@prodigy.net.mx
concursosinaloa2016@gmail.com

5. SON KATILIM TARİHİ:  7 Ağustos, 2016

6. LÜTFEN BAŞVURU FORMUNU DOLDURUP ESERİNİZLE BİRLİKTE GÖNDERİNİZ (Başvuru formu şu adresten indirilebilir: http://concursosinaloa2016.orgfree.com).
- Ad, Soyad
- Fotoğraf
- Adres
- E-mail

7. Kazananların eserlerinin yer alacağı bir katalog ve seçilmiş eserler yarışmanın aşağıda adresi bulunan web sitesinde yeralacaktır:
http://concursosinaloa2016.orgfree.com

8. Bu yılki yarışmaya 2015 yılında katılanlar da katılabilirler ancak bu yılki yarışmada ödül olarak ancak mansiyon alacaklardır.

9. MÜLKİYET HAKLARI 
Telif hakkı sanatçıya aittir. Yarışma komitesi bazı eserleri ancak tanıtım amacıyla yayımlanma, katalogda yer verme ve basında kullanabilecektir.


Rules (EN):
(Kaynak):

Katılım FORMU