- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

21.05.2016

31. Uluslararası Burdur Eski Eser Müze ve İnsan ilişkileri Konulu Yarışmanın Ödül Töreni Yapıldı.


Yurtiçi ve yurt dışından 88 karikatürcünün 159 eserle katıldığı yarışmada dereceye girenlere ödülleri Burdur'da verildi..
31’incisi düzenlenen Müze- Eski Eser ve İnsan İlişkileri konulu karikatür yarışmasının ödül töreni yapıldı. 

Burdur Müzesi tarafından bu yıl 31’incisi düzenlenen Müze- Eski Eser ve İnsan İlişkileri konulu karikatür yarışmasının ödül töreni Doğa Tarihi Müzesi’nde yapıldı. Törene, Vali Hasan KÜRKLÜ, İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun DÜNDAR, Belediye Başkan Yardımcısı Hasan DUYGULU ve kamu kurumlarının temsilcileriyle vatandaşlar katıldı.

Yarışmaya Aydın'dan katılan Lütfü ÇAKIN,
hem birincilik hem de
İl Özel İdaresi Özel Ödülü'nü aldı.
Tören açılış konuşmalarında Burdur Müze Müdürü Hacı Ali EKİNCİ de müze ve müzeciliğin Burdur için önemli olduğunu belirtti ve 1986 yılından bu yana düzenledikleri yarışma nedeniyle arşivlerinde 3 bine yakın karikatür biriktiğini, bu nedenle bir "Karikatür ve Mizah Müzesi"nin gerekliliğinden söz etti.

Konuşmaların ardından yurtiçi ve yurtdışından 88 karikatüristin 159 eserle katıldığı yarışmada dereceye girenlere ödülleri verildi.

Yarışmanın birincilik ödülünü Aydın’dan Lütfü ÇAKIN’a Burdur Valisi Hasan KÜRKLÜ takdim etti. İkinciliği kazanan Bursa'dan Halit Kurtulmuş AYTOSLU'ya ödülünü İl Jandarma Komutanı Albay Tayfun DÜNDAR verirken, üçüncülüğü Ankara'dan kazanan Sait MUNZUR da Burdur Baro Başkanı Ramazan GEDİK'ten ödülünü aldı.

Mansiyon Ödülünü Prof. Dr Berna Alpagut, Cemalattin GÜZELOĞLU'na.. Belediye Özel Ödülü'nü Mehmet KAHRAMAN’a Belediye Başkan Yardımcısı Hasan DUYGULU.. İl Özel İdare Özel Ödülü'nü İl Özel İdaresi Müdürü Servet OLPAK, Aydın’dan Lütfü ÇAKIN’a verdi.

Plastik Sanat Gönüllüleri Derneği Özel Ödülü'nü kazanan Kürşat ZAMAN ise, işlerinin yoğunluğundan dolayı törene katılamadı.

Yarışma Sonuç Haberi:
http://cartooncolors.blogspot.com.tr/2016/05/31-burdur-ulusal-ve-uluslararas-2016.html
Burdur Yarışmaları Arşivi:
http://cartooncolors.blogspot.com.tr/2015/10/burdur-muze-mudurlugu-karikatur.html

Ödül kazanan çizerler. (Soldan Sağa):
Lütfü ÇAKIN, Sait MUNZUR, 
Halit KURTULMUŞ AYTOSLU,
Mehmet KAHRAMAN ve 
Cemalettin GÜZELOĞLU

Yarışmaya Bursa'dan katılan
Halit KURTULMUŞ AYTOSLU'ya
İkincilik Ödülü'nü
İl Jandarma Komutanı Albay
Tayfun DÜNDAR verdi.

Yarışmaya Ankara'dan katılan Sait MUNZUR'a
Üçüncülük Ödülü'
Burdur Baro Başkanı
Ramazan GEDİK verdi.

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.