Yarışma / Contest

13.04.2016

Kitap Fuarında Mizah Etkinlikleri

Sergiler, imza günü ve portre çizimleri yer alacak..Çarşamba 13.04.2016 Cartoon Colors
Bu yıl 21. Kez kapılarını açacak olan TÜYAP İzmir Kitap Fuarı’nda İzmirli çizerler bir araya geliyor. İzmir Karikatürcüler Platformu (İZKAR) üyelerinin yanı sıra karikatür atölyesi öğrencileri de yerlerini alıyor. 16- 24 Nisan 2016 tarihleri arasında açık kalacak olan fuarı, her yıl binlerce kişi ziyaret ediyor.

Geçtiğimiz günlerde 1 Nisan “Şaka Gecesi”nde bir araya gelen İZKAR üyeleri adeta gündem yaratmıştı. Bayraklı Belediye Başkanı Hasan KARABAĞ’ın katıldığı gece, neşeli bir havada geçmişti. Yaklaşık 40 yıldır bir araya gelen İzmirli çizerler son yıllarda İZKAR çatısı altında etkinliklerini sürdürüyor.

İZKAR Kitap Fuarı standı karikatür ve mizah adına birçok etkinliğe ev sahipliği yapacak. Karikatür atölyesi öğrencileri
sergi açacak. Minik çizerler “Kitaplar Arasındayız” sergisini fuara için özel hazırladı. Bayraklı Mizah Dergisi ücretsiz dağıtılacak. Yine Bayraklı Belediyesi’nin 2. Kez düzenleyeceği ulusal karikatür yarışmasının tanıtım toplantısı yapılacak. İlk yarışmanın albümü katılan çizerlere dağıtılacak.

Mizahçılar kitaplarını imzalayacak. Ahmet Zeki YEŞİL, Mustafa YILDIZ ve Lütfü ÇAKIN’ın son kitapları okuyucularla buluşacak. Ayrıca ÇAKIN, fuar süresince portre karikatür çizecek. Her yıl olduğu gibi standın ilgi görmesi bekleniyor. (Mustafa YILDIZ)Esmagül ARSLAN


Şevval Nehir ALTAN


Mine ŞAKAR


Emirhan KESKİN

Ceyda DURAN