Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

14.04.2016

"Karikatür Neydi, Ne Oldu?".. Sunum - Söyleşi

Cem GÜZELOĞLU , karikatürün günümüze hangi aşamalardan geçerek geldiğini görseller eşliğinde anlattı..
Karikatür sunum ve söyleşilerinin ilki 5 Nisan 2016 günü yapıldı. 
Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği'nce düzenlenen, Ege Üniversitesi 50.Yıl Sanat Köşkü'nün nisan ayı programı içindeki karikatür sunum ve söyleşilerinin ilki 5 Nisan 2016 günü yapıldı. Yrd. Doç.Dr. Cem GÜZELOĞLU'nun  "Karikatür Neydi, Ne Oldu ?" başlıklı sunumu ilgi ile izlendi. İzmir Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Görsel İletişim Tasarımı Bölümü öğretim üyesi olan çizer Cem GÜZELOĞLU , karikatürün günümüze hangi aşamalardan geçerek geldiğini görseller eşliğinde anlattı. 

Sunumun ardından "Özündeki mizaha ve eleştiriye uzanan amorf çizgilerin evrimine dair" söyleşi gerçekleştirildi. (KarDerİzmir)
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.