Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

27.04.2016

EÜ 50.Yıl Köşkü Sanat Galerisi'nde Karikatür Günleri

Mehmet ASLAN ve Eray ÖZBEK'in sunumları izleyiciyle buluştu..
Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği ile EÜ 50.Yıl Köşkü Sanat Galerisi'nin işbirliği ile düzenlenen Nisan ayı karikatür günleri programı kapsamında karikatür sunum ve söyleşilerinin ikincisi 12 Nisan 2016 tarihinde yapıldı.

Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi Mehmet ASLAN'ın "Üç Boyutlu mizah../ Satirik Heykeller" başlıklı sunum ve söyleşisinde, karikatürün üç boyuta taşınmasına ilişkin anlatımlarının yanı sıra satirik heykellerinden örnekler sunmanın yanı sıra, mevcut malzemeler ile satirik heykel yapımını uygulamalı olarak gösterildi.

Dizinin son etkinliğinde ise Eray ÖZBEK "Karikatürün Felsefesi - Yöntemi - Tekniği Üzerine" isimli söyleşisini karikatürlerinden örnekler sunarak gerçekleştirdi.

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.