Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

22.03.2016

Özel Günde Özel Karikatürler

Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyelerinde özel çocuklarla, özel çalışmalar yapıldı..
Bayraklı Belediyesi 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Gününde Mustafa Kemal ATATÜRK Spor Salonu’nda, down sendromluları bir araya getirerek onlara unutulmaz bir gün yaşattı. 

Down sendromluların oluşturduğu ritim grubunun gösterisi salondakileri coşturdu. Halk oyunları, zumba ve bokwa gösterisi ile heyecan doruğa yükseldi. 

Gençlerin akrobasi gösterileri ise güne renk kattı. Karikatür, El boyama, saç tasarım, resim etkinliklerine katılan gençlerin mutluluğu yüzlerinden okundu.

Bayraklı Belediyesi “Farklılık değil farkındalık yaratabilmek” için Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü'nde, bir dizi etkinlik düzenledi. Üzerlerine, “Sizden farkımız yok. +1 adım da siz atın” yazan tişörtler giyen çocuklar, Bayraklı Sevgi Yolu’nda, “Farkındalık” yürüyüşü düzenledi. Bando eşliğinde yürüyen çocukları esnaf ve vatandaşlar
ilgiyle karşıladı.


Mustafa Kemal ATATÜRK Spor Salonunda düzenlenen etkinlikte ise down sendromlular doyasıya eğlendi. Çocukları, Bayraklı Belediye Başkanı Hasan KARABAĞ, eşi Bahriye KARABAĞ, meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş yalnız bırakmadı.

Bayraklı Belediyesi Karikatür Atölyelerinde eğitmenlik yapan Mustafa YILDIZ, özel çocuklarla, özel çalışmalar yaptı. 

Üç saat boyunca karikatür çizen çocuklar, mizah dergilerini adeta kapıştı. Çizilen karikatürler oluşturulan panoda sergilendi. Etkinliğin sonunda ise Mikrop sahne alarak şarkılarıyla misafirleri coşturdu, down sendromluların keyifli bir gün geçirmesini sağladı.CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.