11.03.2016

Cihan ZARAKOL Yaşamını Yitirdi

Londra'da animasyon eğitimi de alan ZARAKOL "Bay Mülayim Sert" isimli bant karikatürleri de çiziyordu..

Ünlü yönetmen, reklamcı ve karikatürcü Cihan ZARAKOL, 10 Mart Cuma akşamı kalp krizi geçirdi ve hayatını kaybetti.
Londra Film School'da bir yıl animasyon eğitimi alan ZARAKOL, reji asistanlığı yaptı, sonrasında reklam filmlerinde yapımcı ve yönetmenlik yapmaya başladı.

1970 yılında Siyasal Bilgiler Fakültesi Basın Yayın Yüksek Okulu'ndan mezun olan Cihan ZARAKOL, Tanıtım ve belgesel filmleri çekti. 13 belgesel filmi var.

Çok sayıda reklam filmi ve belgesele yapımcı ve yönetmen olarak imza atan, son olarak kurucusu olduğu Uçan Süvariler şirketinin yöneticiliğini yapan iletişim dünyasının başarılı isimlerinden Cihan ZARAKOL, 10 Mart Cuma akşamı geçirdiği ani kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. 

İletişim dünyasının deneyimli ismi Zarakol İletişim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Necla ZARAKOL'un eşi olan Cihan ZARAKOL, aynı zamanda ZARAKOL İletişim Hizmetleri A.Ş. Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevini yürütüyordu.
Yönetmen Cihan Zarakol’ un Oyun Bitti Sinema Filmi (2000) Duvardan Duvara Kısa Film (1997), Ustura Kemal TV Dizisi (1996), Firar TV Dizisi (1993) gibi dizi ve filmleri de bulunuyor.

Yönetmen Cihan Zarakol’un film ve dizi çalışmaları
Oyun Bitti Sinema Filmi 2000
Duvardan Duvara Kısa Film 1997
Ustura Kemal TV Dizisi 1996
Firar TV Dizisi 1993
(Kaynaklar):
Hürriyet.com.tr
F5 Haber.com