25.03.2016

Bedri KORAMAN Anısına Karikatür Yarışması

Karikatürcüler Derneği ile Bodrum Belediyesi dev bir karikatür yarışmasında işbirliği yapmaya hazırlanıyor!.. Bodrum’un Torba Mahallesi’nde 30 Mayıs 2015 günü 87 yaşında hayata gözlerini yuman değerli usta Bedri KORAMAN’ı anmak amacıyla Metin PEKER başkanlığındaki Karikatürcüler Derneği, ciddi bir yarışmayı hayata geçirmek


Bedri KORAMAN Anısına Karikatür Yarışması..

Bodrum’un Torba Mahallesi’nde 30 Mayıs 2015 günü 87 yaşında hayata gözlerini yuman değerli usta Bedri KORAMAN’ı anmak amacıyla Metin PEKER başkanlığındaki Karikatürcüler Derneği, ciddi bir yarışmayı hayata geçirmek üzere kollarını sıvadı.

Düzenlenecek yarışmanın şartlarını belirlemek üzere geçtiğimiz Perşembe günü Dernek Başkanı Metin PEKER ve Dernek Yönetim Kurulu’ndan Burak ERGİN Bodrum’da, Bodrum Belediye Başkanı sn. Mehmet KOCADON ile makamında buluştu.


Burak ERGİN’in koordinasyonuyla ilgileneceği yarışmanın konusunun “Denize En Çok Mavi Yakışır” olmasına karar verildi. Uluslararası boyutta gerçekleştirilecek yarışma, karikatür’de sanatın en iyilerini buluşturacak ve geniş katılım hedeflenecek. 

Eserlerin son gönderim tarihinden birkaç gün sonra ise karikatür sanatının güçlü isimlerinden oluşan jüri toplantısı gerçekleşecektir.

Ödüller şu şekilde olacaktır:
Birincilik Ödülü: 5000 $
İkincilik Ödülü: 4000 $
Üçüncülük Ödülü: 3000 $

Birinci Mansiyon: 1000 $
İkinci Mansiyon: 1000 $
Üçüncü Mansiyon: 1000 $ 

Ödül töreni 2016 yılı Kasım ayında, usta çizer Bedri KORAMAN’ın yaş gününde, Bodrum Belediyesi Heredot Kültür Merkezi’nde gerçekleşecektir. İlerleyen zamanlarda ise Bodrum’un Torba, Gümüşlük, Göltürkbükü, Ortakent gibi seçkin ve ünlü tatil merkezlerinde, yarışma karikatürlerinden oluşan sergiler açılması düşünülmektedir.  Şartname, Türkçe ve İngilizce olarak yakın bir tarihte yayınlanacaktır. 

Karikatürcüler Derneği, işbirliğinden dolayı Bodrum Belediye Başkanı sn. Mehmet KOCADON’a teşekkür eder.
---------------
Bodrum Belediyesi /Web sayfası
Karikatürcüler Derneği / Web sayfası
Bedri KORAMAN / Vikipedi