Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

24.02.2016

KUSTOVSKY ve Cartoon Colors

Başarılı çizerle CWN'de bir röportaj yapıldı..

İnternet üzerinden yayın yapan İran - Tebriz kaynaklı uluslararası karikatür haber sitesi
Cartoon World News (CWN), tanınmış başarılı karikatürcülerden Oleksiy KUSTOVSKY ile bir röportaj gerçekleştirdi.

CWN'in sayfalarına taşıdığı söyleşide Ukraynalı çizer KUSTOVSKY'ye 20 soru soruldu. Sorularda; "İran'dan hangi karikatürcüleri tanıdığı", "Benzer karikatürler", "Kişisel ve
çevresel ilişkileri ile karikatürle çevre ilişkileri" "Karikatürde kimlerden etkilendiği" vb konulardaki düşüncelerine yer verildi. 


Oleksy KUSTOVSKY
(5 Temmuz 2015,
Akşehir / Türkiye)

Sorulardan biri de "Beğenip takip ettiği karikatür siteleri hangileri?" sorusuydu. KUSTOVSKY bu soruya verdiği yanıtta Cartoon Colors sayfamızı da beğendiğini ve takip ettiğini belirtti. KUSTOVSKY'nin saydığı diğer sayfalar arasında "Cartoon Gallery", "CWN", "Tabriz Cartoon", Iran Cartoon, "Cartunion", "Karkomics", "DonQuichotte" ve "Cartoon Movement" gibi siteler de var. KUSTOVSKY bize gönderdiği mesajında, aşağıda adı geçen haber sitelerini de beğendiğini fakat yayınlanan röportajda yer almadığını da belirtti: "ECC", "Licurici", "Hajnos", "Caricaturque", "HDK", "Syria Cartoon"

Bu röportaj, "Tabriz Cartoon" web sayfasında da yayımlandı.

İşte söyleşide yer alan söz konusu bölüm:
8 - Which is your favorite cartoon site? 8-8.I can`t identify. There are about ten cartoon sites which I regulary visit, for example: Cartoon Colors, Cartoon Gallery, CWN, Tabrizcartoon, Irancartoon, KarKomics, Cartunion, Cartoonmovement, DonQuichotte etc.
(Kaynak&Website: CWN)Karikatür: Oleksy KUSTOVSKY, Ukrayna

Oleksy KUSTOVSKY,
"Akşehir Belediyesi Nasreddin Hoca Özel Ödülü"nü alırken.
(05 Temmuz 2015, Akşehir / Türkiye)

Oleksy KUSTOVSK,
Bedri KORAMAN büstünün yanında.
(05 Temmuz 2015, Akşehir / Türkiye)

Fotograflar: CartoonColors

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.