Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

10.01.2016

Ölümünün 1'inci Yılında Karikatürcü Erdoğan BOZOK Anıldı

Erdoğan BOZOK, 05 Ocak 2015'te yaşama veda etmişti..

Karikatür dünyamızın ustalarından Erdoğan BOZOK, vefatının 1'inci yılında 09 Ocak 2016 Cumartesi günü bir sergi ile anıldı. 


05 Ocak 2015’de yaşama gözlerini yuman Erdoğan BOZOK anısına, İBB Karikatür ve Mizah Merkezi'nde açılan sergide dostları da bir aradaydı. 

BOZOK; uzun yıllar söz konusu merkezde yöneticilik görevi yapmıştı.

Katılımcıların anılarını da paylaştıkları sergiye, Erdoğan BOZOK'un eşi Nurhayat BOZOK, kızkardeşi Selma ÜSTÜNDAĞ ve oğlu Levent BOZOK da katıldı.

Sergi sonunda; Erdoğan BOZOK’un sesinden Karikatür ve Mizah Müzesi'nin kuruluş öyküsünü anlattığı bir video gösterisi de yapıldı.


Anma programını Ruhi İDACITÜRK'ün sunduğu anmada Akdağ SAYDUT şunları söyledi:
“Erdoğan Bozok’un sanatıyla, çizgileriyle ve ilkeleriyle aramızda yaşıyor, sanatçılar eserleriyle ölümsüzdür. Ancak onu sonsuza kadar anmamız için bir neden de Karikatür ve Mizah Merkezi’nde yaptığı hizmetler ve bizlere emanet ettiği düzenli karikatür arşivdir”

Raşit YAKALI ise Erdoğan BOZOK ile yirmi yıldan fazla birlikte çalıştıklarını belirterek, “Burada oluşturulan sergilerde onu hep aramızda hissediyoruz, onun koyduğu ilkeleri özenle uyguluyoruz” dedi.

BOZOK anısına açılan karikatür sergisi 31 Ocak 2016'ya kadar açık kalacak

(Kaynak&Fotograflar: Akdağ SAYDUT)


Raşit YAKALI


(Soldan Sağa):
Levent BOZOK'un eşi,
Erdoğan BOZOK'un eşi Nurhayat BOZOK ve
Erdoğan BOZOK'un oğlu Levent BOZOK

Erdoğan BOZOK

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.