8.01.2016

"4. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi"ne Çağrı

"4. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi".. 18 - 26 Mart 2016..

Trabzon / TÜRKİYE
(Ulusal Sergi - National Exhibition)
25 Şubat 2016
( P & @ )

"4. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi"ne Çağrı

"4. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi".. 18 - 26 Mart 2016..
Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Mizah Sanatı Derneği'nin düzenlediği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği'nin desteklediği "4. Görsel Mizahi yapıtlar sergisi"nin 18-26 Mart 2016 tarihleri arasında açılması planlanmıştır. 

4. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisine katılma şartları;
1.  Karikatür, fotoğraf, heykel disiplinlerindeki eserleri içermektedir.
2. Sergiye, ilgili disiplinlerde kent içi-kent dışında faaliyet gösteren Trabzonlu sanatçılar ile “Trabzon’dan yolu geçen” sanatçılar katılabilecektir.
3.  Konu sınırlaması olmakla birlikte sergilenecek eserlerde ana tema mizahi içerikli olmalıdır.
4.  Eserlerini geliş-gidiş (kargo) giderleri katılımcıya aittir.  
5. "4. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi Albümü"nde kullanılmak üzere, gönderilen eserlerle birlikte sanatçının kısa özgeçmişi (özgeçmişler, ayrılan sayfa olanaklarına göre kısaltılabilir), 300 dpi yüksek çözünürlükte taranmış kişisel fotoğrafı ve eserlerin CD / DVD'ye kayıt edilerek Trabzon Sanatev'ne teslim edilmesi gerekmektedir.
6. Sanatçılar karikatür, fotoğraf ve heykel alanında toplamda en fazla 4 eser ile katılabilecektir. Sergi mekanının ve sergi albümünün imkanları dikkate alınarak katılımcı sanatçılar tarafından eserler öncelik sırasına göre numaralandırılacaktır. Bu işlem azaltılmaya gidilmesi durumunda organizasyona kolaylık sağlayacaktır.
7.  Karikatür ve fotoğraflarda büyük kenar ebadı 70 cm'den büyük olmayacaktır. Eserlerin asılabilmesi için arkalarının askı sistemine uygun olarak hazırlanması gerekmektedir.
8.  "4. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi"ne kargo ya da elden eser teslim etme süresi 15 Şubat -25 Şubat 2016 tarihleri arasında yapılacak ve 25 Şubat 2016 tarihinde saat 17.00'da sona erecektir. Bu tarihten sonra gelen eserler dikkate alınmayacaktır.
9.  Organizasyon Kurulu, sergilemeye yönelik düzenleme yapma yetkisine sahiptir.

10. Belirtilen şartları taşımayan eserler ve şartnamede istenenleri yerine getirmeyen sanatçıların eserleri sergileme ve sergi albümü dışında bırakılacaktır. 
(3. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi Albümü, 4. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi Albümü ile birlikte ayrı albümler olarak basılacaktır.)