Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

30.01.2016

33. Aydın DOĞAN Uluslararası Karikatür Yarışması 2016, İstanbul, Türkiye

33. Aydın DOĞAN Uluslararası Karikatür Yarışması 2016 İstanbul Türkiye..
İstanbul / TÜRKİYE
06 Mayıs 2016
( P )

Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması her yıl Türkiye’de Aydın Doğan Vakfı tarafından düzenlenmektedir. 
• Yarışma, tüm ülkelerin profesyonel ve amatör karikatüristlerine açıktır. 
• Seçiciler Kurulu uluslararası üyelerden oluşmaktadır. Kurul, Haziran 2016’da toplanacaktır. 
33. Aydın Doğan Uluslararası Karikatür Yarışması'nın ödül töreni Ekim 2016’da İstanbul’da yapılacaktır.
KATILIM KOŞULLARI 
1. Yarışma serbest konuludur. 
2. Yarışmaya orijinal karikatürle katılınır. Karikatürler bilgisayar çıktısı olarak gönderilecekse orijinal imzalı (ıslak imzalı) olması gerekmektedir. Fotoğraf, fotokopi vs. kabul edilmeyecektir. 
3. Gönderilen karikatürler en fazla A3 (29,7 x 42cm) ebadında olacaktır. 
4. Yarışmaya katılanlar, ekteki veya www.aydindoganvakfi.org.tr adresinde yayınlanan katılım formunu doldurarak, kısa özgeçmişlerini ve bir fotoğraflarını eserleriyle birlikte: 
Aydın Doğan Vakfı, 
Burhaniye Mahallesi Kısıklı Cad. No: 65, 
34676 Üsküdar İstanbul / Türkiye 
adresine göndereceklerdir.

5. Eserin postada zarar görmesinden Vakıf sorumlu değildir. 
6. Yarışmaya katılıp ödül kazanan karikatürler iade edilmeyecektir. 

7. Katılımcı, katılım formunu doldurmakla yarışmaya katılacağı karikatür(ler) üzerinde haiz olduğu ve 5846 sayılı Türk Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21.-25. Madde hükümlerinde tanımlanan işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve işaret, ses ve/veya görüntü naklinde yarayan araçlarla umuma iletim mali haklarının kullanım haklarına ilişkin olarak münhasır olmayan basit ruhsat şeklinde herhangi bir yer, süre ve sayı kısıtlaması olmaksızın ve 3. Kişilere devir hakkını da kapsayacak surette Aydın Doğan Vakfı’na lisans verdiğini, Aydın Doğan Vakfı’nın söz konusu karikatürü(leri) sergilemek, arşivinde tutmak, internet ortamında ve sair şekillerde yayınlamak suretiyle ve bunlarla sınırlı olmaksızın dilediği her şekilde kullanmasına muvafakatinin olduğunu peşinen beyan ve kabul etmektedir. 

8. Katılımcının yarışmaya katılacağı karikatür(ler)in derece ve/veya ödül alması halinde, katılımcı derece ve/veya ödül alan karikatür (ler) üzerinde haiz olduğu 5846 sayılı Türk Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu’nun 21.-25. Madde hükümlerinde tanımlanan işleme, çoğaltma, yayma, temsil ve işaret, ses ve/veya görüntü naklinde yarayan araçlarla umuma iletim mali haklarının kullanım haklarını, bunların 3. Kişilere devir haklarını da kapsar şekilde herhangi bir yer, süre ve sayı kısıtlaması olmaksızın münhasıran Aydın Doğan Vakfı’na devir ettiğini, Aydın Doğan Vakfı’nın söz konusu karikatürü (leri) sergilemek, arşivinde tutmak, internet ortamında ve sair şekillerde yayınlamak suretiyle ve bunlarla sınırlı olmaksızın dilediği her şekilde kullanmasına muvafakatinin olduğunu, devre konu mali haklar bakımından kendisinin tasarruf yetkisinin kalmadığını ve bu nedenle devir edilen mali haklar ile ilgili olarak 3. Kişilerle işlem yapmayacağını peşinen kabul ve beyan etmektedir. 

9. İlk üç dereceye girenlerin, ödül törenine gelmeleri için gereken yol ve konaklama giderleri Vakıf tarafından karşılanacaktır. 
10. Ödül alamayan karikatürler, sahiplerinin 1 yıl içerisinde Vakfa yazılı olarak başvurmaları halinde iade edilecektir. Bu süre geçtikten sonra Vakfın yükümlülüğü sona erer. 
11. Yarışmaya son katılma tarihi 6 Mayıs 2016 Cuma günüdür. 
12. Jüri üyeleri, üyelik yaptıkları yıl yarışmaya katılamazlar. 
13. Yarışmaya gönderilen karikatürlerin Sanal Müze’de yer alması konusunda karar verme yetkisi Aydın Doğan Vakfı’na aittir.

ÖDÜLLER 
Aydın Doğan Vakfı 20. Yıl Özel Ödülü : 8 000 ABD Doları 
Birinci : 8 000 ABD Doları ve Aydın Doğan Vakfı Birincilik Ödülü 
İkinci : 5 000 ABD Doları ve Aydın Doğan Vakfı İkincilik Ödülü 
Üçüncü : 3 500 ABD Doları ve Aydın Doğan Vakfı Üçüncülük Ödülü 
Başarı Ödülü : 500 ABD Doları ve Aydın Doğan Vakfı Başarı Ödülü 
(Eşitlik halinde, parasal ödüller bölüşülebilir. En az 5, en çok 12 sanatçıya Başarı Ödülü verilecektir)
---

AYDIN DOĞAN VAKFI 20. YIL ÖZEL ÖDÜLÜ 2016
Kız ve erkek çocukları arasındaki eşitsizlikler, dünya üzerindeki milyonlarca çocuğu etkilemeye devam etmektedir. 

Bu sorunun çözümü için kız çocuklarının güçlendirilmesi ve eğitim yoluyla yaşam becerilerinin arttırılması gerekiyor. Genç kızların geleceğine yatırım yapmak; yoksulluğa, eşitsizliğe ve cinsiyet ayrımcılığına karşı yürütülen mücadelelere de ivme kazandıracaktır.

Kız çocuklarının ve genç kadınların eğitim düzeyini yükseltmek için yenilikçi çözümlere ihtiyaç vardır. Bulgulara göre, kız çocuklarının eğitimi, kalkınma hedeflerine ulaşmayı sağlayan itici bir güçtür. 

Tamamlanmamış bir eğitim; heba edilen bir potansiyel demektir.

Aydın Doğan Vakfı cinsiyet eşitliği evrensel ilkesi kapsamında kadının toplumdaki konumunun güçlendirilmesi için kız çocuklarının eğitimi konusunda çalışmalar yapmaktadır.
Aydın Doğan Vakfı 20. yılında standart ödüllerinin yanı sıra AYDIN DOĞAN VAKFI 20. YIL ÖZEL ÖDÜLÜ vermeye karar vermiştir.

“Güçlü Kız Çocukları, Güçlü bir Dünya: yoksulluğa, eşitsizliğe ve cinsiyet ayrımcılığına son” konusu ile ilgili gönderilecek karikatürler arasından seçilecek birinciye 8.000 ABD Doları tutarında ödül verilecektir.
(Kaynak: aydindoganvakfi.org.tr)
Aydın Doğan Karikatür yarışmaları ARŞİVİ >>>CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.