3. KalDer Bursa Ulusal Karikatür Yarışması'nın Finale Kalan Eserleri Açıklandı

Bursa Kalite Derneği'nin (KalDer), Anadolu Karikatürcüler Derneği ile birlikte bu yıl 3'üncüsünü düzenlediği ulusal karikatür yarışmasının ilk tur elemeleri yapıldı


3. KalDer Bursa Ulusal Karikatür Yarışması'nın Finale Kalan Eserleri Açıklandı..

Bursa Kalite Derneği'nin (KalDer), Anadolu Karikatürcüler Derneği ile birlikte bu yıl 3'üncüsünü düzenlediği ulusal karikatür yarışmasının ilk tur elemeleri yapıldı ve finalde yarışacak eserler (64 eser) belirlendi..


Bursa Kalite Derneği'nin (KalDer), Anadolu Karikatürcüler Derneği ile birlikte bu yıl 3'üncüsünü düzenlediği ulusal karikatür yarışmasının ilk tur elemeleri yapıldı ve finalde yarışacak eserler (64 eser) belirlendi.

Konusu "Sürdürülebilir Mükemmellik" olan yarışmaya katılım, 18 Ocak 2016'da sona ermişti. 
Kalder'den konu ile ilgili yapılan açıklama şöyle;
"Kurumsal sosyal sorumluluk çalışmaları kapsamında karikatür sanatına destek vermek amacıyla KalDer Bursa Şubesi’nin Anadolu Karikatürcüleri Derneği işbirliğinde düzenlediği Ulusal Karikatür Yarışması üçüncü yılında sanatseverle buluşmaya devam ediyor.


'Sürdürülebilir Mükemmellik' teması ile düzenlenen yarışmanın başvuruları 18 Ocak 2015 tarihi itibariyle sona erdi. Ön jüri tarafından finale kalan eserler belirlendi. Benzer ve kopya itirazları için 01 Şubat 2016 tarihine kadar bursa@kalder.org adresine bilgilendirme yapılabilir. Yarışmamıza ilgi gösteren tüm sanatçılarımıza teşekkür ederiz."
---------------
Website >>
Yarışma Şartnamesi >>
Final Eserleri:
http://www.kalder.org/kalderhakkinda.aspx?id=755
Kaynak: KalDer >>