16 Aralık 2015 Çarşamba

MİZAHDER'den Bitlis'e Sosyal Sorumluluk Hareketi

Mizah Sanatı Derneği Bitlis’in Hizan ilçesi Sağınlı köyü ilkokul ana sınıfı öğrencilerine kışlık giysi yardımında bulundu..MİZAHDER'den Bitlis'e Sosyal Sorumluluk Hareketi 
Trabzon Mizah Sanatı Derneği Bitlis’in Hizan ilçesi Sağınlı Köyü ilkokul ana sınıfı öğrencilerine kışlık giysi yardımında bulundu. K.T.Ü. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü'nde okuyan Meryem BAHADIR, Özden DEYİRMENCİ, Yağmur ORUK, Elif BAYRAK, Deniz YILMAN’dan oluşan çalışma grubu, Topluma Hizmet uygulamaları dersi kapsamında ve öğretim üyesi Doç.Dr. Şahinde YAVUZ’un danışmanlığında “Trabzon’dan Bitlis’e Kış Güneşi” adı altında bir proje planı hazırladılar.


Dernek; sosyal sorumluluk projesi kapsamında, Bitlis’in Hizan ilçesi Sağınlı köyü ilkokulu ana sınıfı öğrencilerine kışlık kıyafet, kırtasiye ve kişisel temizlik ürünleri yardımında bulundu. 

Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan TAÇ’ın koordinatörlüğünde çocuklar için satın alınan giysiler Trabzon Sanatevi'nde toplandı. Burada hazırlanan paketlerin yer aldığı koliler ilkokul öğretmeni Zafer MENGÜTEMÜR’a ulaştırılarak önemli bir sosyal sorumluluk yerine getirilirken, aynı zamanda KTÜ. İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencilerinin proje çalışmalarına da destek verilmiş oldu.

Dernek bundan önce de benzer duyarlılıklar göstermiş, bünyesindeki Gugulumdakiler Tiyatrosu'nun oyunları ile birçok benzer projeye destek olmuşlardır. (Kaynak: Mizah-Der)