Bayraklı Belediyesi'nin Karikatür Ödül Töreni Yapıldı

Bayraklı Belediyesi'nin Karikatür Ödül Töreni Yapıldı.. İzmir Bayraklı Belediyesi'nin ilk kez düzenlediği ulusal karikatür yarışmasında dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi. Serbest konulu ulusal yarışmaya 235 çizer 454 eserle katılmıştı.. Ödül töreninin ardından derece girenlerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan KARABAĞ, daha sonra..
---

Bayraklı Belediyesi'nin Karikatür Ödül Töreni Yapıldı..

Bayraklı Belediyesi'nin ilk kez düzenlediği ulusal karikatür yarışmasında dereceye girenlere ödülleri 75. Yıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle verildi. Serbest konulu ulusal Karikatür yarışmasına 235 çizer 454 eserle katılmıştı..


Bayraklı Belediyesi'nin ilk kez düzenlediği ulusal karikatür yarışmasında dereceye girenlere ödülleri 75. Yıl Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenle verildi. Serbest konulu ulusal Karikatür yarışmasına 235 çizer 454 eserle katılmıştı.


İzmir Karikatürcüler Platformu Başkanı Mustafa YILDIZ, çizerlerden Levent DAĞAŞAN, Lütfü ÇAKIN, Ömer ÇAM, Sadık PALA ve Saadet DEMİR YALÇIN ve belediye yetkililerinden oluşan seçici kurul tarafından titiz bir çalışma ile belirlenen yarışmacılar ödüllerini Bayraklı Belediye Başkanı Hasan KARABAĞ’ın elinden aldı. 

Ödül töreninin ardından derece girenlerle hatıra fotoğrafı çektiren Başkan KARABAĞ, daha sonra karikatür sergisini gezerek karikatürlerin çizgilere nasıl yansıdığı hakkında bilgiler aldı.

Özgürlük Hayallerini Çizdiler..

235 çizer 454 eserin yer aldığı yarışmada birinciliği Mehmet Kahraman, ikinciliği Serdar Günbilen, üçüncülüğü Bayram Bağcı elde etti. Mehmet Saim Bilge, Kaan Saatçi ve Oğuz Gürel eserleriyle mansiyona layık görülürken; Kerem Yörük ve Melek Sain 18 yaş altı özel ödüllerinin sahibi oldu. 

Yarışmada Aliağa Şakran Çocuk ve Gençlik Ceza İnfaz Kurumu'ndan katılan 3 genç hayallerini çizgilerle özgürleştirirken dışarıdaki hayata duydukları özlemi yansıtma fırsatı buldu. Gençlerden 17 yaşındaki Ş.B mansiyon ödülüne layık görüldü.

"Elimizden Gelen Desteği Vermeye Çalışıyoruz"..

İlk kez karikatür yarışması düzenlediklerini belirten Bayraklı Belediye Başkanı Hasan KARABAĞ“Yarışmamıza ilgi gerçekten çok fazla oldu. Birbirinden değerli karikatürle başvuru oldu. Bayraklı’da gençlerin enerjisini kültür sanat ve sporda ön plana çıkarmaya çalışıyoruz. 

Karikatür sanatı toplumumuzun vazgeçilmez sanatlarından biri 27 semt merkezindeki kurslarda çocuklarımız karikatür öğrenirken yeteneklerini sergileme fırsatı buluyor. Sanata elimizden gelen desteği vermeye çalışıyoruz. Bu yarışma ile de karikatür sanatına katkı koymak istedik. Çizerler çok güzel eserleri ortaya koydu. Bu tür etkinlik ve yarışmalarımız ve sanata olan desteğimiz devam edecek.” dedi.
(Mustafa YILDIZ)