Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

2.12.2015

3. KalDer Karikatür Yarışması, Bursa

KalDer Bursa Şubesi ve AKAD tarafından düzenlenen Karikatür Yarışması 3. yılında…
Bursa / TÜRKİYE
(Ulusal - National)
18 Ocak 2016
( @ )

Yarışmamızı sanatçılarımızın dikkatine sunarız. 15-16 Nisan 2016 tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek 14. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun teması olan “Sürdürülebilir Mükemmellik” konusu bu yılki yarışmanın da konusu: “Sürdürülebilirlik”, günümüzde her geçen gün daha çok önemsenen; kurum değerlerinde, stratejik planlamalarda yerini alan bir kavram..

3. KalDer BURSA KARİKATÜR YARIŞMASI.. Konu: “Sürdürülebilir Mükemmellik”
Son başvuru tarihi: 18 Ocak 2016 Pazartesi
Ayrıntılı bilgi için tıklayınız http://www.bursakalder.org/bulten1/icerik.php?bulten=cevre&id=155

KalDer Bursa Şubesi ve AKAD tarafından düzenlenen Karikatür Yarışması 3. yılında… Yarışmamızı sanatçılarımızın dikkatine sunarız.
15-16 Nisan 2016 tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek 14. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun teması olan “Sürdürülebilir Mükemmellik” konusu bu yılki yarışmanın da konusu:
“Sürdürülebilirlik”, günümüzde her geçen gün daha çok önemsenen; kurum değerlerinde, stratejik planlamalarda yerini alan bir kavram.
Sürdürülebilirlik; çevrenin, doğal kaynakların etkin ve dengeli kullanımı ile ekonomik büyümeyi birlikte ele alan gelecek nesillere sağlıklı bir dünya bırakacak şekilde ürün ve hizmetlerin sunulmasını hedefleyen bir model.

Sürdürülebilirlik bir gelecek kavramıdır. Çevreye karşı daha duyarlı olmaya başladığımızda, tüketim alışkanlıklarımızı doğru yönettiğimizde, eğitim kurumlarında erken yaşlardan itibaren bu yönde bilinçlendirme sağlayacak eğitim faaliyetleri yürütüldüğünde, şirketler ürün ve hizmetlerini bu yönde sunduğunda sürdürülebilirlik mümkün olacaktır.

ŞARTNAME
Katılım Formu için tıklayınız
3. KalDer BURSA KARİKATÜR YARIŞMASI
1- Konu: “SÜRDÜRÜLEBİLİR MÜKEMMELLİK”
2- Son gönderim tarihi: 18 Ocak 2016 Pazartesi
3- Yarışma ulusal çapta olup amatör, profesyonel tüm karikatürcülere açıktır.
4- Katılım: En fazla üç karikatür, e-posta ile 300 dpi jpg formatında bursa@kalder.org adresine gönderilebilir.
5- Gönderilen karikatürler yayınlanmış olabilir. Ancak başka bir yarışmada ödül almamış olmalıdır. Çalıntı ve benzerlik tespiti için gönderilen karikatürler www.kalder.org web sitesinde 22.01.2016 - 01.02.2016 tarihleri arasında yayınlanacaktır. Bu tarihten sonra yapılacak itirazlar dikkate alınmayacaktır.
6- Yarışmaya gönderilen karikatürler KalDer’in organizasyonlarında (afiş, kitap, albüm, kartpostal, broşür, davetiye, sergi vb) basılıp kullanılabilecek, internet ortamında yayınlanabilecektir. Eserlerden birisi 15-16 Nisan 2016 tarihlerinde Bursa’da düzenlenecek olan 14. Kalite ve Başarı Sempozyumu’nun ana görseli olarak kullanılabilecektir. Bunun dışında tüm yayın hakları eser sahibine aittir. Yarışmaya eser gönderen sanatçı bu şartları kabul etmiş sayılır.

7- Ödüller:
- Birincilik Ödülü 3.000 TL ve Plaket
- İkincilik Ödülü 1.500 TL ve Plaket
- Üçüncülük Ödülü 500 TL ve Plaket
- Üç adet mansiyon plaketi
- Anadolu Karikatürcüler Derneği Özel Ödülü (plaket)
Ödül kazanan sanatçılara para ödülü ve plaketleri 2016 Mart ayı içerisinde gönderilecektir.

8- Aşağıdaki jüri üyeleri 08 Şubat 2016 Pazartesi günü toplanacak ve sonuçları 09 Şubat 2016 Salı günü açıklayacaktır.

9- Yarışmanın ilk sergisi 15-16 Nisan 2016 tarihlerinde Bursa’da 14. Kalite ve Başarı Sempozyumu organizasyonunda açılacaktır. KalDer diğer şehirlerdeki şubelerinin etkinliklerinde sergi açabilecektir.

Jüri Üyeleri;
- Anadolu Karikatürcüler Derneği Yönetim Kurulu (5 kişi)
Katılım FORMU / PDF
Katılım Koşulları / PDF


Katılım FORMU
KalDer - Bursa

KalDer - 2015 Ödül Kazanan Karikatürler
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.