Cumhuriyet

Ulusun, egemenliğini kendi elinde tuttuğu ve bunu belirli süreler için seçtiği milletvekilleri aracılığıyla kullandığı devlet biçimi. Cumhuriyette egemenlik, kral, kraliçe, padişah, sultan gibi tek bir kişiye ait değil halka aittir. Halk, belirli zaman aralıklarından oy vererek, yine halktan olan yöneticilerini seçer.

Demokrasi

"Siyasal denetimin doğrudan doğruya halkın ya da düzenli aralıklarla halkın özgürce seçtiği temsilcilerin elinde bulunduğu, toplumsal ve ekonomik durumu ne olursa olsun tüm yurttaşların eşit sayıldığı yönetim biçimi".. "Vatandaşların rol aldığı hükümet şeklidir. Vatandaşlar doğrudan ya da temsilciler vasıtasıyla hükumette yer alabilirler. Demokrasi toplumdaki siyasi, ekonomik, dini, kültürel, etnik, yasal eşitlik konularında öne çıkan bir anlayıştır. Yasal eşitlik, özgürlük ve hukukun üstünlüğü demokrasinin en önemli unsurlarıdır. (Galeri >>)

Results.. 13th Graphic Humour Biennial, Barakaldo 2015

🔴Results. 13th Graphic Humour Biennial, Barakaldo 2015. Concurso Internacional de Humor Grafico, Barakaldo, Spain. Theme: "New technologies". Winners: First Prize: Sergio CALDERON TAIPEEcuador, Quito..

Results.. 13th Graphic Humour Biennial, Barakaldo 2015..

Theme: "New technologies"
Winners:
First Prize: Sergio CALDERON TAIPEEcuador, Quito
Second Prize: Vladimir KAZANEVSKY  Ucrania, Kiev
Third Prize: Juan Antonio JIMÉNEZ PÉREZ, España, Murcia
Fourth Prize: Luis EDUARDO LEON, Colombia, Bogotá
Fifth Prize: Helder TEIXEIRA PELEJA, Portugal, Barreiro
---------------
Source >>

Firs Prize:
Sergio Calderon TAIPE
Ecuador

Second Prize:
Vladimir KAZANEVSKY
Ucrania

Third Prize:
Juan Antonio Jiménez PÊREZ
Espana

Fourth Prize:
Luis Eduardo LEON
Colombia

Fifth Prize:
Helder Teixeira PELEJA
Portugal