10 Kasım 2015 Salı

Kuşadası'nda "Karikatürlerle Cumhuriyetin Öyküsü" Sergisi Açıldı

Kuşadası'nda "Karikatürlerle Cumhuriyetin Öyküsü" Sergisi Açıldı.. Açılışta Kuşadası Belediye Başkan Vekili Canan İNANÇ ve Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe ŞERİFOĞLU ile Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi Mehmet ASLAN, Cem KOÇ, Birol ÇÜN, Sadık ÖZTÜRK ve Lütfü ÇAKIN da hazır bulundular. Sergi 15 Kasım'a kadar açık..


Kuşadası'nda "Karikatürlerle Cumhuriyetin Öyküsü" Sergisi Açıldı
"Karikatürlerle Cumhuriyetin Öyküsü" isimli sergi, 10 kasım 2015 tarihinde saat 15.00'da Kuşadası Belediyesi İbramaki Sanat Galerisi'nde açıldı. Sergide, Osmanlı İmparatorluğu'nun son dönemlerinden başlayıp Birinci Dünya Savaşı ve ardından Kurtuluş Savaşı ile devam ederek cumhuriyetin ilanına kadar olan dönem, o tarihlerdeki yayın organlarında yer alan karikatürler ile izlenebiliyor. 

Açılışta Kuşadası Belediye Başkan Vekili Canan İNANÇ ve Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe ŞERİFOĞLU ile Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi Mehmet ASLAN, Cem KOÇ, Birol ÇÜN, Sadık ÖZTÜRK ve Lütfü ÇAKIN da hazır bulundular. Sergi 15 Kasım'a kadar izlenebilecek. (Karderİzmir)