Kübalı Çizer "Ares"ten Teşekkür Mektubu

Kübalı dünyaca tanınmış karikatürcü Aristides E. Hernândez GUERRERO, kısa adıyla "ARES", gönderdiği mektupta, Karikatürcüler Derneği'ne ve Türkiye karikatürcülerine teşekkür etti..

ARES
Karikatürcü
(Küba)

Karikatürcüler Derneği ve Küba Karikatürcüler Derneği işbirliği ile 7-14 Kasım 2015 tarihlerinde Havana'da gerçekleşen etkinliklerde Türk ve Kübalı çizerler bir arada olmuş,
bu kapsamda "Dedete" ve "Palente" Dergileri ziyaret edilmiş; San Antom'o Mizah Müzesi, Küba Gazeteciler Birliği ve Görsel Sanatçılar Birliği, ziyaret edilmiş ve her iki ülke çizerleri workshopta da bir araya gelmişlerdi. Karikatürcüler Derneği üyelerinin çalışmalarından oluşan Türk Karikatür Sergisi de Havana Sanat Tarihi Fakültesi Sergi Salonu'nda sanatverlerin izlenimine açılmıştı.


Küba'nın dünyaca bilinen ünlü çizeri "ARES" bu etkinlikler sonrası, geçtiğimiz günlerde bir teşekkür mektubu yayınladı. "ARES", Karikatürcüler Derneği'ne gönderdiği mektupta; yapılan bu ziyaretten memnun olduklarını ve Türk Karikatürleri sergisini Küba'nın değişik şehirlerinde açmayı sürdüreceklerini belirtti.
(Bkz.): 
İlgili Haber
Cuba/ Wikipedia
Dedetê/ Facebook

("ARES"in mektubunun tam metni):
Hi my dear!
Thanks for your words, and thanks for visit us!.
For cuban cartoonists was a great honour to receive all you in our country as a representation of our turkish colleagues and in the name of one of the most relevants cartoon competitions of the world.
I will keep moving the exhibiiton in other places of Cuba to give the chance to more people to see you works thanks Ares.
www.areshumour.com

Sevgili dostum,
 Sözlerin ve bizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederim.
Sizleri, hem Türk karikatüristlerin hem de dünyanın en etkili yarışmalarından birisi olan Nasreddin Hoca yarışmasının temsilcileri olarak, ülkemizde ağırlamak biz Kübalı karikatüristler için büyük bir şerefti.
Daha çok kişinin Türk karikatürcülerin eserlerini görme şansına erişmesini sağlamak için Türk Karikatürleri sergisini Küba'nın değişik şehirlerinde açmaya devam edeceğiz.
Teşekkürlerimle.
www.areshumour.com
(Kaynak: Karikatürcüler Derneği)