Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

10.11.2015

Kayıp Walt DISNEY Arşivi Bulundu

Walt DISNEY'in 1928 yılına ait kayıp bir çizgi filmi 87 yıl aradan sonra bulundu.. Film Aralık 2015'de seyirciyle buluşacak..87 yıl aradan sonra bulunan Walt DISNEY filmi şimdiden merak ediliyor. Kayıp olan Sleigh Bells (Kızak Çanları) adlı çizgi film, Aralık ayında seyirci karşısına  çıkacak.
Bu film; Walt DISNEY'in, kahramanı Mickey Mouse'dan (Miki Fare) önceki tiplemesi olan "Şanslı Tavşan Oswald"a ait macerasını anlatıyor. Film, 1928 yılında ilk kez gösterilmiş ve daha sonra kaybolmuştu.

Kayıp çizgi filmlerin bulunması için dünya genelinde film arşivleri ve özel koleksiyoncularla işbirliği yaptıklarını belirten Walt DISNEY Animasyon Stüdyoları Başkanı Andrew MILLSTEIN, "Şanslı Tavşan Oswald" karakterini DISNEY  tarihinin önemli bir parçası olarak niteledi.


BFI Ulusal Arşivi Kuratörü Robin BAKER, "Film, DISNEY'in sessiz sinema dönemindeki eserlerinin en önemli örneklerinden biri. 'Kızak Çanları'nı 87 yıl sonra yeniden izleyiciyle buluşturacak olmaktan gurur duyuyoruz" dedi.

İlk kez 1928'de gösterilen ve daha sonra kaybolan filmin prömiyeri, 12 Aralık 2015'de İngiltere'nin başkenti Londra'da yapılacak.

Amerikalı karikatürcü ve yapımcı Walt DISNEY'in imzasını taşıyan karakterler, dünya genelinde büyük ün kazanmıştı. DISNEY'in ilk kez 18 Kasım 1928'te izleyicilere tanıttığı Miki Fare ile kız arkadaşı Mini (Minnie
), karakterlerden en ünlüsü olarak kabul ediliyor.

- FRAGMAN/Video: 
  Sleigh Bels (Kızak Çanları) 1928
- DISNEY History
- DISNEY Türkiye
- DISNEY International
- Walt DISNEY Company/Wikipedia
(İlgili bağlantılar):
- BBCNews
- Hürriyet
- Tv Arşivi

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.