Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

25.11.2015

Karikatürcüler Derneği’ne Kadıköy'de Yeni Bir Mekan

Kadıköy Hasanpaşa'da 150 yıllık tarihi olan konak, Kadıköy Belediyesi tarafından restore edilerek "Karikatür Evi" olarak kullanılacaktır..

Kadıköy Hasanpaşa'da 150 yıllık tarihi olan konak, Kadıköy Belediyesi tarafından restore edilerek "Karikatür Evi" olarak kullanılacaktır.Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt NUHOĞLU ve Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER tarafından imzalanan ön protokol gereği "Karikatür Evi"nin kullanım hakları Karikatürcüler Derneği'ne ait olacaktır.

2016 yılının Mayıs ayında açılması planlanan "Karikatür Evi"nde çocuklara ve gençlere yönelik karikatür kursları, ulusal ve uluslararası karikatür sanatçılarının karikatür sergileri, karikatür ve mizah konularında paneller, work shoplar hayata geçirilecektir.

Karikatürcüler Derneği'nden iki üyenin görev alacağı "Karikatür Evi"nde  karikatür albümlerinden oluşan büyük bir kitaplık yapılması da düşünülmektedir. Dernek bu konuda üyelerinin katkılarını da beklemektedir.
(Kaynak: Karikatürcüler Derneği)


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.