25 Kasım 2015 Çarşamba

Karikatürcüler Derneği’ne Kadıköy'de Yeni Bir Mekan


Kadıköy Hasanpaşa'da 150 yıllık tarihi olan konak, Kadıköy Belediyesi tarafından restore edilerek "Karikatür Evi" olarak kullanılacaktır.Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt NUHOĞLU ve Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER tarafından imzalanan ön protokol gereği "Karikatür Evi"nin kullanım hakları Karikatürcüler Derneği'ne ait olacaktır.
---

Karikatürcüler Derneği’ne Kadıköy'de Yeni Bir Mekan..

Kadıköy Hasanpaşa'da 150 yıllık tarihi olan konak, Kadıköy Belediyesi tarafından restore edilerek "Karikatür Evi" olarak kullanılacaktır.
Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt NUHOĞLU ve Karikatürcüler Derneği Başkanı Metin PEKER tarafından imzalanan ön protokol gereği "Karikatür Evi"nin kullanım hakları Karikatürcüler Derneği'ne ait olacaktır.

2016 yılının Mayıs ayında açılması planlanan "Karikatür Evi"nde çocuklara ve gençlere yönelik karikatür kursları, ulusal ve uluslararası karikatür sanatçılarının karikatür sergileri, karikatür ve mizah konularında paneller, work shoplar hayata geçirilecektir.
Karikatürcüler Derneği'nden iki üyenin görev alacağı "Karikatür Evi"nde  karikatür albümlerinden oluşan büyük bir kitaplık yapılması da düşünülmektedir. Dernek bu konuda üyelerinin katkılarını da beklemektedir.
---------------
(Kaynak: Karikatürcüler Derneği)