Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

6.11.2015

34. TÜYAP Kitap Fuarı'nda Bu Yıl Ana Tema "Mizah"

34. İstanbul Kitap Fuarı'nın Bu yılki teması “Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak”..

Bu yıl 7-15 Kasım 2015 tarihleri arasında açık kalacak "34. TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı"nın bu yılki ana teması “Mizah: Hayata Gülümseyerek Bakmak” olarak belirlendi. 
Büyükçekmece TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açacak olan kitap fuarının Onur Çizeri ise, karikatürcü Tan ORAL olacak. 

Fuar süresince pek çok panel ve etkinlik gerçekleşecek. Tan ORAL’ın hayatı, çalışmaları ve eserlerinden seçkilerin olduğu bir kitap ve sergi de  TÜYAP tarafından  hazırlanacak.

TAN ORAL


1937 yılında Amasya’da doğan ödüllü karikatür sanatçısı Tan ORAL, Devlet Güzel Sanatlar Akademisi (bugünkü Mimar Sinan Üniversitesi) Mimarlık bölümünü 1963'te bitirdi. Aynı okulda üç yıl Yapı ve Meslek kürsüsü asistanı olarak çalıştı. Daha sonra karikatür, film ve çizgi film uğraşlarına yöneldi. 1969'da Sanatçılar Birliği’ne üye olan ORAL; Ant, Yeni Gün, Yansıma ve Özgür İnsan gibi dergi ve gazetelere karikatürler çizdi. Hazırladığı kısa film ve çizgi filmlerle ödüller kazandı. 1976’da Politika’da ilk kez günlük karikatür çizmeye başladı. Daha sonra Cumhuriyet’e geçti. Çağdaş Gazeteciler Derneği tarafından altı kez “Yılın Karikatürcüsü” seçildi. İlk eserlerinde başlayarak çizgilerinde ve anlatımında yalın olmaya özen gösteren Tan ORAL’ın karikatürleri çeşitli dergilerde ve günlük olarak da Cumhuriyet ve Taraf gazetelerinde yayımlandı. Halen T24 haber sitesinde karikatür çiziyor.

www.istanbulkitapfuari.com 
www.twitter.com/kitapfuari
www.facebook.com/istanbulkitapfuari
www.instagram.com/kitapfuari
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.