Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

1.10.2015

"Kötü Kedi Şerafettin" Animasyonu Annecy Festivalinde

"Kötü Kedi Şerafettin" dünyanın en önemli canlandırma film festivalllerinden Annecy'de WIP (Work In Progress) bölümüne seçildi.
Bülent ÜSTÜN'ün L-Manyak ve Lombak dergilerinde yayınlanan çizgi roman kahramanı Kötü Kedi Şerafettin'den uyarlanan aynı adlı canlandırma filmi, bu daldaki en önemli festivallerin başında gelen Annecy'ye seçildi. 

Animasyon, yapım sonrası aşamasındaki filmlerin dünya film endüstrisine görücüye çıktığı Rencontres / Buluşmalar başlıklı bölümde, 18 Haziran'da yapım süreci içindeki artistik, teknik tercihler ve aşamaları kapalı bir grupta meslek profesyonelleri ile konuşulacak. 

Anima İstanbul tarafından üretilen filmin, yönetmenliğini Mehmet KURTULUŞ ve Ayşe ÜNAL'ın üstleniyor. Film 1 saat 22 dakika uzunluğunda.CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.