Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

1.10.2015

Karikatür Çizeri Derya SAYIN Hayata Veda Etti


Karikatürcü Derya SAYIN kanser hastasıydı..









Kalp krizi nedeniyle 63 yaşında yaşamını yitiren "LeMan" mizah dergisinin ünlü çizeri SAYIN, özellikle Giresun üzerine çizdiği eserleriyle bilinirdi. 
Ünlü çizerin Üsküdar'da bulunan Siyami Ersek Hastanesi'ne ameliyat için yatırıldığı bilgisi de mevcut.

DERYA SAYIN
1962 yılında doğan ve bugüne kadar "Gırgır" dergisine çizdiği memleket temalı karikatürleriyle bilinen, mizah dünyasının önde gelen çizerlerinden Derya SAYIN, "Derya Kuzuları" ve "Derya Kuzularının Sessizliği" adlı köşeleriyle tanınıyordu. SAYIN bugüne kadar "Leman" ve "L-Manyak" başta olmak üzere pek çok mecraya çizdi.

Derya SAYIN'ın, dün gece Twitter'da
paylaştığı son karikatürü..





CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.