Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

8.10.2015

4. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması Ödül Töreni Yapıldı

4. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması ödül töreni, 5 Ekim 2015 tarihinde, Zeytinlik köyünde gerçekleştirildi... Yarışmada ödül kazanan çizerlere ödülleri, Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü tarafından verildi...Girne Belediyesi ile Kıbrıs Türk Karikatürcüler Derneği tarafından düzenlenen, 56 ülkeden 227 çizerin 459 eser ile katıldığı, 4. Uluslararası Zeytin Karikatürleri
Yarışması’nın ödül töreni, 5 Ekim 2015 tarihinde, 14. Zeytin Festivali kapsamında, Zeytinlik köyü'nde gerçekleştirildi. 

4. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması – 2015 ödül törenine Vladimir STANKOVSKI (Sırbistan), Muammer KOTBAŞ (Türkiye), Farzane VAZIRITABAR (İran), Kürşat ZAMAN (Türkiye), Valeri ALEXANDROV (Bulgaristan), Makhmud ESHONKULOV (Özbekistan), Ali MIRAEE (İran), Cengiz BEYSOYDAN (Kuzey Kıbrıs), Tsocho PEEV (Bulgaristan), Halit KURTULMUŞ AYTOSLU (Türkiye), Menekşe ÇAM (Türkiye), Mehmet KAHRAMAN (Türkiye), Leyla ÇINAR ALGÜL (Kuzey Kıbrıs), Andrea PECCHIA (İtalya), Hakan BORAL (Kuzey Kıbrıs) Shahram REZAEI (İran) isimli çizerler katıldı.

Ödül töreni öncesi bir konuşma yapan Girne Belediye Başkanı Nidai GÜNGÖRDÜ, 4 yıl aradan sonra 2014 yılında düzenlenen Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’na 60 ülkeden 339 çizerin 565 eser ile; 2015 yılında ise 56 ülkeden 227 çizerin 459 eser ile katıldığını belirterek, Dünya çizerlerinin yarışmaya olan ilgisinin çok yüksek olduğunu belirtti. 

Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması’nın gelecek yıllarda da devam ettirileceğini vurgulayan Nidai GÜNGÖRDÜ, etkinliğin gerçekleştirilmesine katkı sağlayan hekese teşekkürlerini iletti. Konuşmanın ardından, yarışmada dereceye giren çizerlere ödülleri, Girne Belediye başkanı Nidai GÜNGÖRDÜ tarafından verildi.

4. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması – 2015 ödül töreni nedeniyle 5 gün süre ile Kıbrıs’ta ağırlanan çizerler, 14. Zeytin Festivali açılış kortejine katılmanın yanısıra, 4. Uluslararası Zeytin Karikatürleri Yarışması Sergisi’nin açılışını gerçekleştirdiler. Bu arada, Türk karikatür sanatçısı Mehmet KAHRAMAN tarafından gençler için düzenlenen karikatür atölye çalışmasına katılan çizerler, tarihi ve turistik yerleri ziyaret edip, zeytin fidanı diktiler.
KIBRIS TÜRK KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ 
YÖNETİM KURULU
---CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.