Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

23.09.2015

Suriyeli Karikatürcü Akram RASLAN'ın Durumu

Suriyeli karikatür çizeri Akram RASLAN'ın 3 yıl önce gözaltına alınmasından sonra bugün yaşayıp yaşamadığı hakkında net bir bilgi edinilemedi..
Suriyeli karikatür çizeri Akram RASLAN'ın hayatta olduğuna dair henüz bir kesin açıklama yapılamadı. Çizerin Suriye'deki bir hapishanede öldürülmüş olabileceği söyleniyor.

Çizdiği karikatürler nedeniyle 2 Ekim 2012'de, Hama'daki iş yerinde gözaltına alınıp hapiste işkence gördüğü ve sağlık durumunun bozulmasıyla hastaneye kaldırıldığı belirtilen karikatürcü Akram RASLAN için uluslararası kuruluşlar ve aktivistler devrede.

RASLAN İçin Karikatür Sergisi

İnternet sayfası tOOns MaG, karikatürcü Akram RASLAN için Uluslararası katılımlı bir karikatür sergisi düzenliyor. RASLAN için açılan Online Galeride, gönderilen karikatürler sergilenmeye başlandı. Her katılımcıya sertifika verilecek olan sergi için, 300 dpi çözünürlükte olması istenilen eserlerin gönderileceği E-mail adresi: post@toonsmag.com
(Akram RASLAN İçin Karikatür Sergisi):

Katılım Koşulları

(Kaynaklar):
tOOns MaG
Fadi Abou HASSAN/Facebook
CRNI/Cartoonists Rights
Beşşar ESAD/Vikipedi


(Ö.T. 22.09.2015)


Video
(Bir kaç saniye bekleyin, video hazır olacaktır.)
"Akram RASLAN için.."


"Akram RASLAN"
(Çizen: Ali HAMRA)


"Akram RASLAN"
(Çizen: Mohammad SABAANEH)
Filistin, Palestine

"Akram RASLAN"
(Çizen: Firuz KUTAL)

"Akram RASLAN"
(Çizen. Omar Al ABDALLAT)
 Ürdün, Jordan        AKRAM RASLAN'IN KARİKATÜRLERİ        


"Günaydın Suriye!"
(2012)CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.