Yarışma / Contest

15.09.2015

Karşıyaka'da Karikatür Kursu


Karşıyakalı çocuklara karikatür kursu..

Salı 15.09.2015 Cartoon Colors
Çocukların okul dışında kalan vakitlerini daha kaliteli ve verimli hale dönüştürmek için çalışan Karşıyaka Belediyesi Çocuk Kulübü’nde kış dönemi kursları için kayıtlar başladı. Ücretsiz olarak gerçekleşecek model uçak yapımı, İngilizce drama ve karikatür gibi kurslar, çocuklar için eğitim ve eğlenceyi bir araya getirecek.

Yepyeni branşlar..

Karşıyaka Belediyesi tarafından çocukların sosyal ve kültürel gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla kurulan Çocuk Kulübü; kış dönemini 7 farklı branştaki ücretsiz kurslarla açıyor. Geçen yıl ‘satranç’, ‘karikatür’ ve ‘eğlenceli matematik’ branşlarından oluşan kurs programına yeni dönemde ‘Ata uçak model yapımı’, ‘İngilizce drama’, ‘Fransızca drama’ ve ‘fen teknoloji’ branşları da dahil olacak.
Karikatür Kursu geçen yıl olduğu gibi usta çizer Sadık PALA yönetimde yapılacak.

Kayıtlar başladı..
Kayıtların kabul edilmeye başlandığı kurslara Çocuk Kulübü üyeleri ücretsiz olarak katılabilecek. Her branşta uzman eğitmenler tarafından verilecek kurslar sayesinde, hem çocukların eğitim ve sosyal yaşamlarına katkı sağlanacak hem de yeteneklerinin keşfedilmesine imkan tanınacak. Kurslar hakkında detaylı bilgi için Çocuk Kulübü’ne 364 14 28 numaralı telefondan ulaşılabilecek.

“Çocuklar için çalışıyoruz”..
Çocukların eğitimlerini ve sağlıklı gelişimlerini desteklemek için çalışmaya devam ettiklerini belirten Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu AKPINAR, “Çocuk Kulübümüzde geçen eğitim döneminde 3 olan branş sayısını bu yıl 7’ye çıkardık, evlatlarımız için dolu dolu bir kurs programı hazırladık. Ekim ayı itibariyle başlayacak kurslarımıza tüm çocuklarımızı bekliyoruz” dedi. (Haber: Mustafa YILDIZ)