23.09.2015

7. Sanat Günleri 3 Ekim'de başlıyor

Farklı sanat disiplinlerinden derneklerin bir araya gelerek oluşturduğu Trabzon Sanatevi, geleneksel “Sanat Günleri” etkinliklerinin 7.’si, 3-10 Ekim 2015 tarihlerinde gerçekleştirilecek..

Trabzon Sanatevi, 7. Uluslararası Sanat Günlerini 03-10 Ekim 2015 tarihleri arasında sahne sanatları, görsel sanatlar ve yazım sanatı alanından yurt içinden ve dışından birçok ünlü sanatçının katılımıyla yapacak. 
Trabzon’un sanat alanında en etkin ve önemli sanat kuruluşu olan Trabzon Sanatevi, geleneksel hale getirdiği uzun soluklu, çok katılımlı, günde ortalama 500 kişinin izlediği sanat günlerinin 7.sini bu yıl 03-10 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleştirecek.
Etkinliklerin bu yılki ana sponsorluğunu ONDULİNE AVRASYA A.Ş. üstleniyor. Ayrıca; Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı (DOKA)nın Teknik Destek Programı’na sunulan “Sanat Günleri” projesinin yazılmasına ve duyurusunun yapılmasına Trabzon Ortahisar Belediyesi proje ortağı olarak katkı sağladı. KTÜ. Devlet Konservatuvarı ise sanat günlerinde verecekleri üç konserin yanı sıra teknik ve lojistik destek sağlayarak önemli bir görev üstleniyor.
(Kaynak: Trabzon Sanatevi.org)
Trabzon Samatevi/Website