22.08.2015

Steve CUTTS.. Eleştirel Çizimler

Steve CUTTS eserlerinde Tüketim Toplumlarına Acımasız Eleştiri getirebilen bir sanatçı..

Steve CUTTS
İllüstratör-Animatör
Londra / İngiltere

Steve CUTTS.. Eleştirel Çizimler
Hazırladığı animasyon kısa filmlerle ve illüstrasyon çizimleriyle; dengesiz tüketime, bunu oluşturan işleyişe ve sisteme, dolayısıyla vahşi kapitalizme eleştirel yaklaşan Steve CUTTS'ın eserleri oldukça ilgi görüyor. 

Güzel sanatlar eğitimi almış olan CUTTS, Londra'da ilüstratör - animatör olarak çalışıyor. Daha önceleri, dünya genelinde ürünleri ve mağaza zincirlerinin yaygınlığıyla bilinen bir çok şirkete proje üreten bir firmada çalıştı. Söz konusu bu çalışma yaşamı O'nun çizimlerindeki eleştirel bakış açısını yakalamasını sağladı denilebilir. Sonrası da zaten ürettiklerinde görüleceği üzere; zengin anlatımlı ve acımasız bir yaklaşımla gerçeği izleyicilerine sunmasıdır. 

Tüketim toplumu olmaktan kurtulup, üretim-tüketim dengesi oluşturabilen, doğanın sınırlı kaynaklarını ölçülü kullanabilen bir toplum olmanın yolu Steve CUTTS tarzı eserlerden neden geçmesin. 

Eğitimde de yer alabilecek böylesi eserlerin üretiminin çoğaltılması ve yaygınlaştırılması, yaşamımızda da soluk aldıran bir kurtarıcı rolü üstlenebilecektir.
---------------
.Steve CUTTS:
- Website
- Twitter
- Facebook
- Linkedin
- Youtube
- Vimeo
.İlgili Haberler:
- CNN Türk.com
- Son Bi'Şey.com
- Gaia Dergi.com
- De Milked.com