Cartoon Magazin, Union of World Cartoonists, (January, February, March 2018) PDF >......... 'Kitap Karikatürleri' sergisi 03 - 31 Mart 2018, Zonguldak >.......... Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir >.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

Steve CUTTS.. Eleştirel Çizimler

Steve CUTTS eserlerinde Tüketim Toplumlarına Acımasız Eleştiri getirebilen bir sanatçı..

Hazırladığı animasyon kısa filmlerle ve illüstrasyon çizimleriyle; dengesiz tüketime, bunu oluşturan işleyişe ve sisteme, dolayısıyla vahşi kapitalizme eleştirel yaklaşan Steve CUTTS'ın eserleri oldukça ilgi görüyor. 

Güzel sanatlar eğitimi almış olan CUTTS, Londra'da ilüstratör - animatör olarak çalışıyor. Daha önceleri, dünya genelinde ürünleri ve mağaza zincirlerinin yaygınlığıyla bilinen bir çok şirkete proje üreten bir firmada çalıştı. Söz konusu bu çalışma yaşamı O'nun çizimlerindeki eleştirel bakış açısını yakalamasını sağladı denilebilir. Sonrası da zaten ürettiklerinde görüleceği üzere; zengin anlatımlı ve acımasız bir yaklaşımla gerçeği izleyicilerine sunmasıdır. 

Tüketim toplumu olmaktan kurtulup, üretim-tüketim dengesi oluşturabilen, doğanın sınırlı kaynaklarını ölçülü kullanabilen bir toplum olmanın yolu Steve CUTTS tarzı eserlerden neden geçmesin. 

Eğitimde de yer alabilecek böylesi eserlerin üretiminin çoğaltılması ve yaygınlaştırılması, yaşamımızda da soluk aldıran bir kurtarıcı rolü üstlenebilecektir.

.Steve CUTTS:
- Website
- Twitter
- Facebook
- Linkedin
- Youtube
- Vimeo
.İlgili Haberler:
- CNN Türk.com
- Son Bi'Şey.com
- Gaia Dergi.com
- De Milked.com

Steve CUTTS
İllüstratör-Animatör
Londra / İngiltere


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.