Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

27.08.2015

Herge & Galeano


Derlemeler..
Belçikalı çizer Georges Prosper REMI (Herge).. Yazar Eduardo GALEANO..
Tenten vahşilerin arasında
Çizgi roman kahramanı Tenten beyaz ırkın madenileştirme erdemlerinin ete kemiğe bürünmüş halini canlandırdı.

En heyecanlı macerasında Tenten o sırada hala Belçika'nın mülkiyetinde bulunan Kongo'yu ziyaret etti. Orada siyahlerin sersemliklerine kahkahalarla güldü ve vaktini avlanarak geçirdi.

15 tane Gergedan öldürdü, postuna bürünüp kılık değiştirmek için bir maymunun derisini yüzdü, dinamit lokumuyla bir Gergedan'ı havaya uçurdu. ve bir çok timsahın açık duran ağzına  ateş etti. Tenten fillerin siyahlardan çok daha iyi Fransızca konuştuklarını söylüyordu. Yanında bir hatıra götürmek için o fillerden birini öldürdü vedişlerini söktü.
Yolculuk çok eğlenceli geçti. (E. G.)

Çizim,  Vahit AKÇA


CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.