'ATATÜRK ve Laiklik' Çizgi Romanı

🔴Genelkurmay “Atatürk ve Laiklik” başlıklı çizgi roman bastırdı. Çizgi romanda laikliğin dinsizlik anlamına gelmediği, İslam dininin de ilerici olduğu görüşlerine yer veriliyor. ATATÜRK'ün din ve laikliğe bakışına yer verilen eserde, ATATÜRK'e ait,'ATATÜRK ve Laiklik' Çizgi Romanı..

ATATÜRK’ün din ve laikliğe bakışına yer verilen eserde, ATATÜRK’e ait, “Laiklik asla dinsizlik değildir. 

Ayrıca sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını da sağlamıştır” gibi ifadeler bulunuyor.Genelkurmay ATASE Daire Başkanlığı ilginç bir projeye imza atarak “ATATÜRK ve Laiklik” başlıklı bir çizgi roman bastırdı. ATATÜRK’ün din ve laikliğe bakışına yer verilen eserde, ATATÜRK’e ait, “Laiklik asla dinsizlik değildir. 

Ayrıca sahte dindarlık ve büyücülükle mücadele kapısını açtığı için, gerçek dindarlığın gelişmesi imkanını da sağlamıştır” gibi ifadeler bulunuyor.

"Paşam, size 'diktatör' diyorlar,"
"ATATÜRK ve Cumhuriyetçilik" kitabında da, ATATÜRK'ün, "Türkiye'de, bir kimsenin fikirlerini başkasına kabul ettirmeye kalkışacak kimse yoktur ve buna müsaade edilmez. Şüphesiz,fikirlerin ve inanışların başka başka olmasından şikayet etmemek gerekir. Çünkü, bütün fikirler ve inanışlar bir noktada birleşirse bu hareketsizlik ve ölüm belirtisizdir" sözleri yer alıyor. 

 . 
Her iki kitapta da ATATÜRK'ün İlk meclis, cumhuriyet balosu, yabancı misyon temsilcileriyle yaptığı temaslar, öğrencilerle diyaloglar ve vatandaşlarla konuşmalar yer alıyor. Kitapta, dönem dönem dile getirilen 'ATATÜRK diktatördü' tartışmasına yer veriliyor. 
ATATÜRK'e yaklaşan bir genç, "Paşam, size diktatör diyorlar, ne dersiniz" diye soruyor. ATATÜRK, gence dönerek, "Ben diktatör olsaydım, sen bana şimdi bu soruyu soramazdın" yanıtı veriyor. 

ATATÜRK'e yönelik suiskastlar da çizgiyle işleniyor. Suikastçısıyla yüzleşen ATATÜRK'ün tabancasını vererek, "Mustafa Kemal benim, haydi öldür" demesi ve suikastçının diz çökerek ağlamaya başlaması anlatılıyor.