Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

Yeşil Yol Yalanı

'Yeşil Yol' Yalanı- Dolanı- Talanı..


Karadeniz'deki 8 ilin yaylalarını birbirine bağlayacağı söylenen 2 bin 600 kilometrelik 'Yeşil Yol Projesi' tepki çekmeye devam ediyor. 
Rize Çamlıhemşin'e bağlı Samistal ve Kavrun yaylalarında iş makinelerinin çalışmasını engellemeye çalışan yerel halk, zaman zaman jandarma ile karşı karşıya geldi ve tansiyon yükseldi.

'Yeşil Yol Projesi' 12 Temmuz 2015 Pazar günü İstanbul'da da yüzlerce kişinin katılımıyla protesto edildi. Yapılan basın açıklamasında şöyle denildi. "Bilindiği gibi yayla koridoru olarak adlandırılan proje, Samsun ili Çarşamba İlçesi’nde başlayıp, doğu-batı yönünde sahile hiç inmeden, 1500-2000 metre yükseltilerden geçecek olan yaklaşık 2 bin 600 kilometre yol yapımı ve iyileştirmesini öngörmektedir. Yapılması planlanan bu yol ile dede yadigarı, tabiat emaneti ve bin yıllık toplumsal tarihin işlendiği taşlarımız, topraklarımız, dağlarımız ve kültürümüz hangi teknik, bilimsel veya ekolojik denge hesaba katılmadan, bir dozer ile yerle bir edilmek istenmektedir."

"Bizler ‘Yeşil Yol’ adı altında sunulan bu projenin turizm ve hizmet nedeni ile planlanmadığını başta yayla ve meraların ranta ve imara açılmasına neden olacağını ve bölgeyi yol güzergahında bulunan maden yataklarının işletmesi ve nakliyatı faaliyetlerine açık bir hale getireceğini biliyoruz. Yapılması planlanan bu yol ile yaylalar otoban kenarındaki dinlenme tesislerine benzeyecektir. Hayvancılık son bulacak, kapıların kilitlenmediği yayla hayatında huzur ve güvenlik bozulacaktır. Biz fırtınanın çocukları olarak gerek kendi vadimizde yapılan gerekse diğer illerde yapımı devam eden çalışmaların derhal sonlandırılmasını istiyoruz.”

Projeye tepki gösterenler; yolu ve alt yapısı olmayan yerleşim yerlerine hizmet götürülmezken, halkın ihtiyaç hissetmediği doğa harikası yaylalara kilometrelerce yol yapılmasının, halkın yararına olmadığı görüşünde.
12 temmuz 2015 Pazar günü akşam saatlerinde ise, valilikten yapılan açıklamada proje çalışmalarının geçici olarak durdurulduğu belirtildi.


---

   

Video
Rizeli Havva Ana (Rabia BEKAR)


   

   

   
   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   

   
---

GAZETE MANŞETLERİ


   

   

   

   

   

   

***
İsim Listesi:
Akdağ SAYDUT
Ayten KÖSE
Ercan AKYOL - "Milliyet" Gazetesi
Erhan Yaşar BABALIK
Erman GÜLGEÇ
Hüseyin ASLAN
İbrahim ÖZDABAK - "Yeniasya" Gazetesi
Murat SAYIN
Musa KART - "Cumhuriyet" Gazetesi
Oğuz GÜREL
Recep BAYRAMOĞLU
Saadet DEMİR YALÇIN
Sadık ÖZTÜRK
Sefer SELVİ - "Evrensel Gazetesi
Turgay TÜYSÜZ
Uğur
"Uykusuz" Mizah Dergisi
Vahit AKÇA
Yasin HALAÇ - Belgium B
---

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.