Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

Suruç Katliamı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde patlatılan bomba 32 kişinin ölümüne yol açtı.. Yaralı sayısı 104..

Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyesi 300 genç, topladıkları yardımlarla beraber dün gece saatlerinden itibaren 9 ayrı otobüsle Kobane'ye geçmek için Suruç ilçesine geldi. İlçe girişinde gençlerin bulunduğu tüm otobüsler, polislerce durdurularak didik didik arandı, gençler kimlik kontrolünden geçirildi. 
Uygulamanın ardından ilçe merkezine giren gençlerin Kobani'ye geçme talebini Suruç Kaymakamı'na ileten DBP ve HDP'li yöneticilere, gençlerden sadece bir heyetin Kobani'ye geçebileceği cevabı verildi.

Gençler Kararlarını Açıklayacaktı
DİHA'nın haberine göre, DBP ve HDP'liler, sabah saatlerinde Amara Kültür ve Sanat Merkezi'nde kalan gençlerin yanına gelerek, kaymakamın cevabını iletti. Bunun üzerine Kobanê'ye geçecek heyetin dışında kalan gençlerin Suruç'ta çeşitli etkinlikler gerçekleştirme kararı alındı. Gençler bu çerçevede Kobanê sınırındaki Newroz Alanı'nda bu gece Rojava Devrimi'ni kutlayacaktı, yarın ise sınırda belediyenin göstereceği bir alanda "Kobanê Şehitleri Ormanı" kurmak için fidan dikecekti. Gençler ayrıca yarın "Rojava Devrimi ve Kobanê direnişi" adlı panel düzenleyip geri dönecekti. 

Bu kararlarını açıklamak üzere Amara Kültür Merkezi bahçesinde toplanan gençler, "Kobanê'yi birlikte savunduk, birlikte inşa edeceğiz" pankartını açarak, açıklama yapmak istedi. Gençlerin toplandığı anda canlı bomba olduğu belirtilen büyük bir patlama meydana geldi.
(Kaynak: Sol.org.tr)
Amara Kültür Merkezi / Vikipedi - TR
Suruç / Vikipedi - TR
Şanlıurfa / Vikipedi - TR
Kobani / Vikipedi - TR***


   

   

   

   

   

   

   

   

   


   


      

   

   

   

   

   

   

   

   

   

***
İsim Listesi:
Akdağ SAYDUT
Aslı ALPAR
Ayten KÖSE
Carlos LATUFF, Brazil BR
Cüneyt ARIKAN
Emre ULAŞ - " Yeniçağ" Gazetesi
Ergin ASYALI - "Sözcü" Gazetesi
"Gırgır" Mizah Dergisi
Gürbüz Doğan EKŞİOĞLU
Haydar IŞIK
İsmail DOĞAN, Belgium B
Kemal Gökhan GÜRSES
Köksal ÇİFTÇİ
Levent DAĞAŞAN
Mete Arif TOKMAK
Muammer KOTBAŞ
Musa KART - "Cumhuriyet" Gazetesi
Oğuz DEMİR
Oğuz GÜREL
"Ot" Dergisi
"Penguen" Mizah Dergisi
Saadet DEMİR YALÇIN
Selçuk DEMİREL, France F
Taner ÖZEK
Uğur KARABAL
"Uykusuz" Mizah Dergisi
Yaşar Kemal TURAN
---

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.