31.07.2015

Bedri KORAMAN’ın Kabrinin Yeri Değiştirildi

Ailesi, KORAMAN adına yakışır bir anıt mezar yaptırmak için girişimde bulundu..
Bir süre önce kalp yetmezliğinden yaşamını yitiren karikatürcü Bedri KORAMAN'ın kabrinin yeri değiştirildi. KORAMAN’ın kabri, eşinden gelen talep üzerine dün (30 Temmuz 2015), Bodrum Belediyesi Cenaze İşleri Müdürlüğü ekiplerince aynı mezarlık içindeki başka bir yere nakledildi. 

Bedri KORAMAN
Karikatürcü
(1928 / 30.05.2015)Bedri KORAMAN’ın Kabrinin Yeri Değiştirildi
KORAMAN’ın eşi Nil KORAMAN , yaptığı açıklamada, "Evet Bedriciğimin mezarını ne yazık ki yanındaki kabirle bitişik; çok yakın yapmışlar. O gün ilaçlarla ayakta duruyordum. Daha sonradan fark ettim. Oysaki ben O’nun için mermer üzerine fotoğrafının işlendiği bir anıt mezar yaptıracaktım. Konuyu Sayın Belediye Başkanımız Mehmet KOCADON ile konuştum. Çok sağolsunlar, anlayış gösterdiler. Mezarın nakli için gerekli talimatı verdi. Anıt mezarı şu anda bulunduğu yerde yaptırmam mümkün değildi. Bu nedenle mezarın yerini değiştirdik. "En kısa zamanda KORAMAN’ın adına yakışır bir anıt mezar yapacağız" dedi.

Karikatürcü Bedri KORAMAN; uzun süredir Muğla'nın Bodrum ilçesinde yaşıyordu. 30 Mayıs 2015 akşamı rahatsızlanmış ve solunum yetmezliğinden 87 yaşında yaşamını yitirmişti. 2 Haziran'da da kalabalık bir katılımla düzenlenen törenin ardından Torba Mezarlığı’nda toprağa verilmişti.
KORAMAN’ın kabri, eşinden gelen talep üzerine dün (30 Temmuz 2015), Bodrum Belediyesi Cenaze İşleri Müdürlüğü ekiplerince aynı mezarlık içindeki başka bir yere nakledildi. 
---------------
- Kaynak/HaberTürk
- Bedri KORAMAN Vefat Haberi
- Bedri KORAMAN/Vikipedi-TR
- Bedri KORAMAN Portreleri
- Bedri KORAMAN/Vikipedi

(Foto: DHA)