- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

7.07.2015

Asaf KOÇAK Kitabı.. "Donmak İle Yanmak Arasında"


Karikatürcü Asaf KOÇAK için hazırlanan kitabın tanıtımı 3 Temmuz 2015 günü yapıldı..

2 Temmuz 1993 yılında Sivas Madımak Oteli'nin karanlık güçlerce ateşe verilmesi ile yaşamını yitiren karikatürcü Asaf KOÇAK anısına hazırlanan kitap sanatseverlere tanıtıldı.

1993'te Sivas'ta yapılmakta olan 'Pir Sultan Abdal Şenlikleri' sırasında gerici ve karanlık bir takım unsurların, neredeyse hiç bir müdahale görmeksizin 'Madımak Oteli'ni yakmaları sonucu 35 aydın ve iki (2) otel çalışanı yanarak hayatlarını kaybetmişlerdi. Karikatürcü Asaf KOÇAK da o aydın insanlardan biriydi. 

Hazırlanan 120 sayfalık 'Donmak ile Yanmak Arasında' isimli kitapta Murat ÖZMENEK, Aşkın AYRANCIOĞLU, Çerkes KARADAĞ, Rıza AYDOĞMUŞ ve Hasan UYSAL'ın yazıları bulunuyor. İlk sayfalardan itibaren KOÇAK'ın çizimlerine, karikatürlerine; kendisiyle ilgili gazete kupürlerine, fotograf, afiş ve fotograflarına yer verilmiş. 

Son bölüm ise '2 Temmuz' sonrası karikatürcü dostlarının Asaf için çizdikleri 'Asaf  Portreleri'ne ve karikatürlerine ayrılmış.

- İlgili Haber/Karikatürcüler Derneği.com
- Sivas/ Madımak 22. Yıl Anma Haberi
- Asaf KOÇAK'ın Rol Aldığı Kısa Film


(Ön Kapak)

(Arka Kapak)

Kitabı yayına hazırlayan
Karikatürcü Murat ÖZMENEK.


Asaf KOÇAKCartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.