2.07.2015

56. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri Başlıyor

56. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri" 5 Temmuz'da başlıyor. Bu yılın etkinlikleri arasında “Uluslararası Nasreddin Hoca Sempozyumu”, “Nasreddin Hoca Ve Nüktedanlık” Konulu karma sergi, "Nasreddin Hoca ve Akşehir" konulu tasarım yarışması, Fotograf yarışması sergisi ve karikatür sergisi de yer alacak. 

Etkinlik Afişi
2015

56. Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri Başlıyor
Akşehir’de bu yıl 56’ncısı düzenlenecek “Uluslararası Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri" etkinlikleri 5 - 7 Temmuz 2015 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Bu yılın etkinlikleri arasında “Uluslararası Nasreddin Hoca Sempozyumu”, “Nasreddin Hoca Ve Nüktedanlık” Konulu karma sergi, "Nasreddin Hoca ve Akşehir" konulu tasarım
yarışması, Fotograf yarışması sergisi ve karikatür sergisi de yer alacak. 
Bu yılın temsili "Nasreddin Hoca"lığını, oyuncu ve film yapımcısı Hasan KAÇAN üstlenecek. 

Akşehir Belediyesi ile Nasreddin Hoca ve Turizm Derneği tarafından düzenlenen 'Anma ve Mizah Günleri'nde, temsili Nasreddin Hoca görevini geçen yıl Münib Engin NOYAN, daha önceki yıllarda ise tiyatro sanatçıları Erol GÜNAYDIN, Cenk KORAY, Levent KIRCA, Ferhan ŞENSOY, Kadir ÇÖPDEMİR, Halit AKÇATEPE, Emin OLCAY, Deniz ORAL ve Rasim ÖZTEKİN gibi ünlü isimler üstlenmişti. (Basın'dan)

Hasan KAÇAN
Temsili Nasreddin Hoca

2015