Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

8.07.2015

56. Akşehir Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri Başladı

5-10 Temmuz 2015 tarihleri arasındaki mizah ve anma günlerinin bu yılki temsili Nasreddin Hoca'sını Hasan KAÇAN canlandırıyor..
Her yıl Akşehir'de gerçekleştirilen Nasreddin Hoca Anma ve Mizah Günleri, bu yıl da 5-10 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılıyor. 
Etkinliklerin açılışı, protokol yetkililerinin ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşti. 5 Temmuz Pazar günü, önce temsili Nasreddin Hoca'nın (Hasan KAÇAN) Akşehir Gölü'ne maya
çalmasıyla başlayan anma günleri, daha sonra açılış konuşmaları, ödül ve çocuklara hediye sunma töreninin ardından öğrencilerin folklorik gösterileri sunuldu. 

2014 yılında düzenlenen "35. Uluslararası Nasreddin Hoca Karikatür Yarışması"nda "Akşehir belediyesi ve Nasreddin Hoca Özel Ödülü"nü kazanmış olan Ukraynalı karikatürcü Oleksy KUSTOVSKY de açılış törenlerinde hazır bulundu. KUSTOVSKY ödülünü Akşehir Belediye Başkanı Dr. Salih AKKAYA'nın elinden aldı.

Karikatürcüler Derneği tarafından hazırlanan 'Nasreddin Hoca Figürleri' karikatür sergisinin açılışı yapıldı. Etkinlikler süresince sempozyumlar, çeşitli sergiler, yerli- yabancı halk dansları gösterileri, birçok sanat dalında atölye çalışmaları, sıra yarenleri gösterileri, şiir dinletileri, kukla meddah, gölge oyunu ve çeşitli tiyatro gösterimlere yer verilecek.
(Fotograflar: CartoonColors)


Etkinlik Broşürü

Akşehir Kültür Merkezi

Temsili Nasreddin Hoca;
maya çaldığı gölden, tören alanına girerken.

Hasan KAÇAN
Temsili Nasreddin Hoca

Temsili Nasreddin Hoca ve
protokol açılışta toplu halde.

Aleksy KUSTOVSKY- Ukrayna
'2014- Akşehir Belediyesi ve
Nasreddin Hoca Özel Ödülü'nü
Akşehir Belediye Başkanı
Dr. salih AKKAYA'nın
elinden alırken.


Açılışta halk oyunları gösterileri

'Nasreddin Hoca Figürleri' Sergisi


'Nasreddin Hoca Figürleri' Sergisi


Nasreddin Hoca Türbesi


Bir başka temsili Nasreddin Hoca.
Çocuklara düdük ve çeşitli hediyeler dağıtıyor.

(Fotograflar: CartoonColors)

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.