4.06.2015

Karikatürlü Haberler

Bu yıl 3.sü düzenlenen Aydın, Kuyucular Köyü Kültür ve Sanat Festivali 31 Mayıs Pazar günü gerçekleşti..
Birçok sanat dalında gösterilerin yapıldığı etkinlikte İzmirli Çizerler; Mustafa YILDIZ, Kemal BULUŞ, Zeynep GARGİ,  Lütfü ÇAKIN ve Ozan ÇAVDAR festivalde hazır bulundu.


Karikatürlü Haberler..

Bu yıl 3.sü düzenlenen Aydın, Kuyucular Köyü Kültür ve Sanat Festivali 31 Mayıs Pazar günü gerçekleşti..


Birçok sanat dalında gösterilerin yapıldığı etkinlikte İzmirli Çizerler; Mustafa YILDIZ, Kemal BULUŞ, Zeynep GARGİ,  Lütfü ÇAKIN ve Ozan ÇAVDAR festivalde hazır bulundu. 
Aydın, Efeler Belediye Başkanı Mesut ÖZAKCAN’ın desteklediği festivalin sanat danışmalığını Heykeltıraş Maksut KESİCİ yaptı.


Ünlü Şair Nazım Hikmet İzmir’de yapılan birçok etkinlikte anıldı. İzmir Sanat’ta yapılan Onbeşler Birlik Dayanışma Bilim ve Kültür Derneği etkinliğinde, İzmir Karikatürcüler Platformu “Çizgi ve Şiirlerle Nazım Hikmet” sergisini açtı. 40 çizerin karikatürü sergilendi. Ayni sergi 3 Haziran'da Bornova Nazım Hikmet Kültürevi’nde açıldı.


İzmir’in internet gazetesi “Ege Meclisi” İzmirli çizerlerin seçim karikatürlerine yer verdi. Ayrıca haftalık çıkardığı gazetenin orta sayfasını bu konuya ayırdı. Yazı ve çizgileriyle Halit ŞEKERCİ, Sadık PALA, Ömer ÇAM, Levent DAĞAŞAN, İbrahim ORMANCI, Barış BAKLAN, Lütfü ÇAKIN ve Mustafa YILDIZ yer aldı.


İzmirli Çizer Ömer ÇAM’ın karikatür yarışmalarındaki başarısı İzmir’in gururu oldu. Peş peşe kazandığı Amasya Belediyesi ve Kuşcenneti ödüllerinin ardından Kocaeli Üniversitesi tarafından düzenlenen “Deprem” konulu yarışmada 2. oldu.

Ömer ÇAM


Torbalı Turuncu Koleji Karikatür Kulübü
, bir yılın çalışmasını çıkardıkları dergi ile taçlandırdı. “Turuncu Mizah” adıyla çıkan dergi 22 minik çizerin karikatürlerinden oluşuyor. Kulübün Karikatür Öğretmeni Mustafa YILDIZ önümüzdeki yıl çok daha iddialı bir dergi yapacaklarını dile getirdi. (Mustafa YILDIZ)