16.06.2015

"İyi Biri" Adlı Filmde Bir Karikatürcü

Karikatür çizeri ve oyuncu Faruk KARAÇAY, 19 Haziran'da vizyona girecek olan "İyi Biri" adlı sinema filminde rol alıyor.. Bir çok sinema filminde, televizyon dizinde ve reklamlarda oynayan karikatür çizeri Faruk KARAÇAY, şimdi de 19 Haziran'da vizyona girecek olan "İyi Biri" isimli filmde rol alıyor.
(Video bir kaç saniye içinde hazır olacak)
"İyi Biri" - Fragman


Karikatür çizeri ve oyuncu Faruk KARAÇAY, 19 Haziran'da vizyona girecek olan "İyi Biri" adlı sinema filminde rol alıyor..
Bir çok sinema filminde, televizyon dizinde ve reklamlarda oynayan karikatür çizeri Faruk KARAÇAY, şimdi de 19 Haziran'da vizyona girecek olan "İyi Biri" isimli filmde rol alıyor. 
Filmin baş rolünde ise TV ve sinema oyuncusu Cengiz BOZKURT ile barınaktan seçilerek rol verilen bir köpek var.

Faruk KARAÇAY, 1964 Samandağ-Hatay doğumlu. Marmara Üniversitesi Sinema-TV Bölümü Yüksek Lisans mezunu. İlk oyunculuk çalışmalarını 1980'de Mersin'de Bölge Tiyatrosunda gerçekleştirdi. Aynı dönemde de karikatür çizmeye başladı. 1984 yılında ise Ankara Halk Tiyatrosu ve Asaf Çiğiltepe Sahnesi’nde çeşitli oyunlarda rol aldı. 1986'da Mersin'de açılan ilk karikatür sergisi, O'nun organize ettiği karma karikatür sergisiydi. 1988'de İstanbul'a gelerek çeşitli işlerde çalıştı. 1989'da Pasin-Benice çizgifilm atölyesinde ara ressam olarak çalıştı. Limon-Leman, Dinozor gibi mizah dergilerinde çalıştı. Televizyon için senaryolar, program metinleri, skeçler yazmaya başladı. “Zeki-Metin’ce” (Zeki ALASYA ile), “Olacak O Kadar Televizyonu” (Levent KIRCA ile) “İnce İnce Yasemince" (Yasemin YALÇIN ile) gibi programlarda çalıştı. 
Karikatürcüler Derneği üyesi olan Faruk KARAÇAY'ın; derneğin yayınlarından 2006 yılında çıkmış "Bak Hele Biraz" isimli karikatür albümü de bulunuyor.
- Faruk KARAÇAY/Karikatürcüler Derneği
- Faruk KARAÇAY/SinemaTürk.com
Filme Dair..
Barınaktan Film Yıldızlığına; KARAKIZ..

Cengiz BOZKURT'la başrolü paylaşan 'Karakız' adlı köpek, Mersin'deki barınaktan 500 köpek arasından seçilmiştir. Tavuk çaldığı için silahla vurulan ve o halde barınağa getirilen  'Karakız' barınaktaki ameliyatla hayata tutunmuş ama bir ayağını kaybetmiştir. Film ekibi bu üç ayaklı köpeği role uygun bulup seçmiş ve  'Karakız' filmde rolünü başarıyla gerçekleştirmiştir. 

Ekibin maskotu olan  'Karakız' bu film sayesinde barınaktan kurtulmuş ve artık yönetmen Ayhan SONYÜREK'le aynı evi paylaşmaktadır.
"İYİ BİRİ"  filmi 19 Haziran'da sinemalarda..
Cengiz BOZKURT / Beyazperde.com
Cengiz BOZKURT / IMDb.com


"İyi Biri"
Film-2015

Faruk KARAÇAY
Oyuncu - Karikatürcü