Yarışma / Contest

Nazım Etkinliklerinde Karikatür Sergisi3 Haziran 1963 yılında yitirdiğimiz Ünlü Şair Nazım Hikmet RAN, İzmir’de bir dizi etkinlikle anılıyor..

Cuma 29.05.2015 Cartoon Colors 19:27
İzmir Karikatürcüler Platformu açacağı sergiler ile etkinliklerde yerini alıyor. Şiir ve portre karikatürlerinden oluşan karma sergi 2 Haziran Salı günü, saat 18.30’da İzmir Sanat’ta açılıyor. Onbeşler Birlik Dayanışma Bilim ve Kültür Derneği işbirliği ile açılacak sergiden sonra etkinlik programı devam edecek.
3- 4 Haziran’da Bornova Nazım Hikmet Kültürevi’nde yapılacak etkinlerde ise İzmir Karikatürcüler Platformu 2. sergisini açacak. Sergi 10 gün süreyle açık kalacak. Ayrıca 3 Haziran Çarşamba günü İzmir Büyükşehir Belediyesi ünlü şair ve yazar Nazım Hikmet’i ölümünün 52. yılında İzmir Sanat ve Fuar Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlediği etkinlikle anacak. Saat 18.00’da İzmir Sanat’ın bahçesinde Nazım Hikmet’in heykeline karanfil bırakılacak. 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz KOCAOĞLU, İzmir’i Sevenler Platformu Başkanı Sancar MARUFLU, 68’liler Platformu Sözcüsü Okan YÜKSEL ve CHP İzmir Milletvekili Prof. Dr. Nurettin DEMİR’in konuşmacı olarak katılacağı anma programında, Kıvılcım Erdem KARADAYI Nazım Hikmet’in şiirlerini okuyacak. 
Program İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin Pop Orkestrası konseriyle devam edecek. Saat 21.00’da ise Fuar Açıkhava Tiyatrosu’nda “Pir Sultan’dan Nazım’a” başlığı ile Hasan YÜKSELİR ve Anatolian Senfoni Orkestrası konser verecek.  Konserin şefliğini Fırat YÜKSELİR yapacak. 
Programda besteci ve yorumcu Hasan YÜKSELİR bestesi kendine ait Nazım Hikmet şiirlerini yorumlayacak. (Mustafa YILDIZ)Afiş

(Asaf BUDAK)


(Atilla ATALA)


(Menekşe ÇAM)


(Niyazi YOLTAŞ)


(Burak AKERDEM)

CC Ads

CC Ads