Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

28.05.2015

Karikatürlü Seçim Çalışması


7 Haziran 2015 Pazar günü yapılacak olan 25. dönem milletvekili seçimleri için siyasi partilerin propaganda çalışmaları devam ediyor..Türkiye'de 7 Haziran Pazar günü yapılacak Genel Seçim nedeniyle siyasi partiler yoğun şekilde kendilerini seçmen halka anlatmaya çalışıyor. Her ne kadar eşit koşullarda gerçekleşmese de bu yarış, yine de her parti kendince umutlarını seçmenine yansıtmaya çalışıyor. 

Bu partiler arasında bulunan Halkların Demokratik Partisi (HDP), bu seçimlerde farklı bir yol izleyerek karikatür sanatını kullandı. Karikatürlerde HDP hakkında yanlış bilinen ya da haksız yapılan yorumlar ve suçlamalara karşın, kendini uygun bir dille anlatma çabası var. Karikatürün sade ve kısa yoldan mesaj vermesi yönüyle ele alınan mesajlar seçmene bu şekilde kolayca ulaştırılmış oldu. 

- 2015 Türkiye Genel Seçimleri/Vikipedi
- Halkların demokratik Partisi/Vikipedi
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.