- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

31.05.2015

Barış Karikatürleri

Uluslararası Bienalde Boyabatlı Minik Çizerlerden 'Barış' Çizgileri..
9 Mayıs’ta açılışı yapılan, 46 ülke ve Türkiye’nin de 35 ilinden katılımın olduğu 2. Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali’ne Karikatürist Aşkın AYRANCIOĞLU’nun Boyabat’ta çalıştığı yatılı okulda yetiştirdiği 17 öğrencisi “Barış” konulu karikatürleriyle katıldılar.

“İçim Dışımdan Büyük” başlığıyla gerçekleşen ve direktörlüğünü Erdinç Alnıak ve Evren ALDOĞAN’ın,küratörlüğünü Ani SETYAN’ın gerçekleştirdiği Arkadaşım Bienal - Uluslararası Çanakkale Çocuk Bienali’ne Karikatürist-Ressam-Görsel Sanatlar Öğretmeni Aşkın AYRANCIOĞLU’nun öğrencilerinden;

Didar Aşkın AYRANCIOĞLU (9 Yaş)
Kezban Yağmur DEMİREL (11 Yaş)
Emine TUNÇ (11 Yaş)
İrem UYSAL (11 Yaş)
Rümeysa Gül TUNÇ (12 Yaş)
Reyhan AKGİŞ (12 Yaş)
Serkan GÜDÜKOĞLU (12 Yaş)
Cennet KÜLCÜ (13 Yaş)
Sinem ÇINAR (13 Yaş)
Melisa TUNÇ (13 Yaş)
Melisa DEMİRCAN (13 Yaş)
Aynur KAVAK (14 Yaş)
Esra GÜŞTEKİN (14 Yaş)
Nuray KAVAK (14 Yaş)
Rana UYSAL (14 Yaş)
Dağlar Umut AYRANCIOĞLU (14 Yaş)
Abdulhakim ORHANOĞLU (15 Yaş) 

Barış” konulu karikatürleriyle katıldılar… 
Minik karikatüristlerin barış konulu eserleri Çanakkale İskele Meydanı’nda her gün binlerce sanatseverle buluşuyor…

46 ülkeden binlerce çocuğun resim, karikatür, heykel, seramik, video, yerleştirme gibi farklı sanat alanlarından binlerce eserinin sergilendiği Bienal’de Doğtaş Bienal Ana Mekânı’nı, İskele Meydanı, Korfmann Kütüphanesi, Yazar ve Sanatçı Evi ile Çanakkale Seramik Müzesi kullanılan mekânlar arasında ve etkinlik 7 Haziran’a kadar gezilebilecek.
(Aşkın AYRANCIOĞLU)CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.