24.05.2015

Ayten KÖSE Yağlıboya Karikatür Sergisi

Ayten KÖSE'nin "Karikatürlerimden" başlıklı yağlıboya sergisi 28 Mayıs- 30 Haziran 2015 tarihleri arasında açık kalacak..

Ayten KÖSE’nin “Karikatürlerimden..” isimli sergisi Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilciliği’nin yıllık sergi programı kapsamında Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi’nde 28 Mayıs 2015 Perşembe günü saat 18.00 de açılacak. Yağlıboya karikatür çalışmalarından oluşan sergi 30 Haziran 2015 Salı gününe kadar açık kalacak.
Açılışa tüm İzmir'li çizer dostlarımızı bekliyoruz.
KARDERİZMİR
Kıbrıs Şehitleri caddesi
Yüzbaşı Şerafettin Bey Sok. No; 9 
Alsancak, İzmir / TÜRKİYE

AYTEN KÖSE
Mardin’de doğdum. 1976 yılında İzmir Buca Eğitim Enstitüsü’nü bitirdim. 1987 de İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi, Eğitim Fakültesi Resim Ana Sanat Dalı'nda desen sınavını ikincilikle kazanarak, Lisans tamamlama programına katıldım. 20 yıl M.E.B. orta öğrenim kurumlarında sanat eğitimciliği yaptım. 
İzmir A.Ü. TÖMER’de İngilizce dersleri alıp, resim dersleri verdim. Duvar resimlemeleri yaptım. Uçurtma Çocuk, İzmir Güzel Sanatlar Merkezi gibi özel eğitim kurumlarında da sanat eğitimciliğimi sürdürdüm. 2002 Yılında “AYTEN KÖSE-ŞİİRLİ RESİMLER” adlı albümüm yayımlandı. Bir dönem Batı Radyo’da “GÖRSELDEN SÖZELE” adlı programı sundum. GESAM, İ.S.B.D ve KARİKATÜRCÜLER DERNEĞİ üyesiyim. 
60'ın üzerinde kişisel sanat etkinliğinde bulundum. Sanat organizasyonları yaptım. 100 +  kadar da karma sanat ekinliğine katıldım. Çok sayıda  resimim yurt içi ve yurt dışı özel koleksiyonlarda yer almaktadır. Yerli ve yabancı albümlerde de karikatürlerim yayımlanmıştır.
Çalışmalarımı İzmir’de bulunan kendi atölyemde sürdürüyorum.