- Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... - Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... - 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... - 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... - Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... - Cartoon Colors'a Haberlerinizi,.......... Karikatürlerinizi,.......... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,.......... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

3.03.2015

Rotary Karikatür Yarışmasının Ödül Töreni Yapıldı

“Güneş Enerjisi” konulu karikatür yarışmasının ödül töreni 14 Nisan 2015 Salı günü yapıldı..

İzmir Rotary Kulübü’nün ilkokul öğrencileri arasında düzenlediği “Güneş Enerjisi” konulu karikatür yarışmasının ödül töreni 14 Nisan 2015 Salı günü saat 18.00 de Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi’nde yapıldı. Kulüp Başkanı Hakan PEKİN'in
sunumuyla gerçekleştirilen törende çizerler Birol ÇÜN, Abidin KÖSE, Cem KOÇ, Hasan EFE ve Mehmet ASLAN da hazır bulundular. 

Yarışma ekim 2014 te yitirdiğimiz Dr.Halim ŞİMA ve eşi Yıldız ŞİMA öncülüğünde İzmir Rotary Kulübü tarafından iki yılda bir olmak üzere 18 yıldan bu yana sürdürülüyor.

İzmir ilindeki okulların öğrencilerine yönelik olarak düzenlenen yarışmaya katılan karikatürler 7 Nisan 2014 Salı günü Hilton Oteli’nde yapılan  değerlendirmede, kulüp üyelerinin yanısıra karikatürcüler Birol ÇÜN, Cemalettin GÜZELOĞLU ve Karikatürcüler Derneği İzmir Temsilcisi  Mehmet ASLAN’ın da katılımıyla belirlenmişti.

KAZANANLAR:
Birincilik ödülü:
Defne Asena OKTAR - Piri Reis Koleji
İkincilik ödülü:
Gürsel ÖZKAN- Çayağzı Ortaokulu / Kiraz
Üçüncülük ödülü:
Gülnur GÜNNAROĞLU- İsmet YORGANCILAR Ortaokulu

1.Mansiyon:
Yağız DEDEOĞLU- Bahçeşehir Koleji    
2.Mansiyon:
Baturay KAYGİL- Evrenosoğlu Ortaokulu
3.Mansiyon:
Yusuf YARAMAZ- Evrenosoğlu Ortaokulu

Rotary  Özel Ödülü:
Duru ÇAMLI- Çakabey Koleji
Rotary Özel Ödülü:
İdil İNCE- Hasan Ali YÜCEL Ortaokulu
İzmir IW Özel Ödülü:
Naz GENÇ-  Çakabey Koleji
Halim Şima Özel Ödülü:
Selin GİN- Hüsnü ATABERK Ortaokulu
(KarDerİzmir)
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.