3.03.2015

"Büyük Brother" - 4.. 'Cinsellik'

"Savaş barıştır. özgürlük köleliktir. Bilgisizlik kuvvettir."..

"Kız ve erkek öğrenci aynı evde olmaz, denetleyeceğiz. Bunlara da kusura bakmasınlar, muhafazakar demokrat bir iktidar olarak müdahil olmak durumundayız. Kimse bunu özel hayata müdahale olarak yorumlanmasın."

"İş işten geçmeden her ailede en az 3 çocuk olmalı. Nüfusumuz ne kadar artarsa o kadar güçlü olacağız, bundan emin olun."
"Bu ülkede yıllarca bir doğum kontrolü ihaneti yaptılar ve neslimizi kurutma yoluna gittiler."
"Sezaryenle ilgili doğumlara karşı olan bir başbakanım. Kürtajı bir cinayet olarak görüyorum." - (rte)

George ORWELL'ın '1984' kitabından yapılmış bir özetten alıntı:

"... Parti, aynı zamanda sevmek ve cinselliği de engelleme yoluna gitmiştir. Peki, böyle bir şeyi engellemekle amaçları ne olabilir? Parti, sevgi ve cinsellik gibi kavramları engelleyerek sadece Büyük Birader sevgi ve anlayışını ön plana çıkarmayı amaçlamıştır. Bir şeyi sevmek demek, onu her yönüyle tümden bir kabullenme demektir. Sevginin engellenmesi ya da sadece Büyük Birader'e yöneltilmesi ile amaçlanan budur. Yani, tümden kabul etmek ve Büyük Birader'i sevmek. Bu sayede parti ideolojileri insanlara daha kolay kabul ettirilebilir..." 
"Büyük Birader'in insanların cinselliklerine bile karıştığını kitap açıkça belirtmektedir, böyle yapılmasındaki amaç: parti yönetimini benimseyecek olan yeni nesillerin doğmasını sağlamak ve bunu yaparken de zevk duymamaktır."
(Düzenleme: Vahit AKÇA)