Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

9.03.2015

"Büyük Brother" - 3


Medya..
"Sosyal medya baş belasıdır."
"Twitter denilen bir bela var. Yalanın daniskası burada. Sosyal medya denilen şey aslında şu anda toplumların baş belasıdır."
Medya..

"Sosyal medya baş belasıdır."

"Twitter denilen bir bela var. Yalanın daniskası burada. Sosyal medya denilen şey aslında şu anda toplumların baş belasıdır."

"İddia ile konuşuyorum. Ne Avrupa'sında ve diğer ülkelerinde, Türkiye'deki basın kadar özgür bir medya yoktur. Bunların hepsini gördük. Sıkıysa siz oralarda kalkın, Cumhurbaşkanına, başbakana saldırın, saldıramazsınız. Amerika'da, Almanya'da, Rusya'da yapamazsınız. Bunların yüzüne yüzüne, onların görsel medyaya çıkan şeylerini önlerine koymamız lazım." (rte)

George ORWELL'ın '1984' kitabından yapılmış bir özetten alıntı:
"(...)" '1984' medyası tamamen Büyük Birader yanlısı bir tutum içindedir. Bunu da yapılan işlerden anlamak zor değildir. Medya tamamen Parti ideolojilerini yansıtmak için bir araç gibi kullanılmaktadır..."
"... Büyük Birader ve Parti anlayışı için iktidar önemlidir. Medya, Büyük Birader ve Parti'si sistemi içinde direktifler ile yönlendirilmektedir."
"... Geçmişin değiştirilmesi ile Parti'nin asla yanlış yapmayacağı, tam tersine her zaman Parti'nin söylediklerinin doğru olduğunu insanlara anlatma amacı vardır." 
(Düzenleme: Vahit AKÇA)
CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.