1.03.2015

Vekilden Eleştirel Karikatürler

MHP Isparta Milletvekili Süleyman Nevzat KORKMAZ, resim çalışmaları ve sergilerinin yanında, zaman zaman karikatür de çiziyor. MHP'li Vekil Nevzat KORKMAZ, resim çalışmaları ve açtığı sergiler dışında karikatür de çiziyor. İktidarı konu alan eleştirel çizimler, medyada da oldukça ilgi görüyor. 


Vekilden Eleştirel Karikatürler
MHP'li Vekil Nevzat KORKMAZ, resim çalışmaları ve açtığı sergiler dışında karikatür de çiziyor. İktidarı konu alan eleştirel çizimler, medyada da oldukça ilgi görüyor. Karikatürlerinde özellikle Cumhurbaşkanı ERDOĞAN ile Başbakan DAVUTOĞLU'nu konu alan çizimleri, güncel politik-siyasi karikatür çizen basın karikatürcülerini kıskandıracak özellikte.
Süleyman Nevzat KORKMAZ en son çizdiği karikatürde ise Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih GÖKÇEK arasındaki tartışmaya yer verdi.

Söz konusu çizimin altına ise şu notu ekledi:
“Hanedan gözdeleri ARINÇ ve GÖKÇEK birbirine düştü."
“Uzun adam dökülecek incilerden çekindi. 
Alacakaranlıkta hemen ‘Gölgesiz Adam’ı Saray’a çağırdı:
-Ne oluyor bre! Nedir bu tepişme? Siz hiç ‘hanedanı’ düşünmez misiniz?
“Gölgesiz Adam” dışarı çıkıp buyurdu:
“İkisi içinde disiplin işlemleri yapacağız”


KORKMAZ, Arınç’ın Gökçek hakkında dile getirdiği “Ankara’yı parsel parsel sattı” sözlerinin çok ciddi ihbar niteliği taşıdığını vurgulayarak, “Bu sözler bir MHP’li belediye başkanı hakkında sarf edilseydi Cumhuriyet Savcıları hemen harekete geçip soruşturma başlatırdı. ARINÇ’ın iddiaları mutlaka araştırılıp gereği yapılmalı” dedi. (Kaynak-Alıntı: Sözcü Gazetesi)
---------------Süleyman Nevzat KORKMAZ / Vikipedi >>
İlgili Haber/Sözcü Gazetesi >>MHP Isparta Milletvekili 
Süleyman Nevzat KORKMAZ
TBMM'de konuşma yaparken...