Birol ÇÜN 40. sanat yılı karikatür sergisi. 20 Şubat - 17 Mart 2018. Konak Belediyesi Neşe ve Karikatür Müzesi, İzmir.......... Yener ÇAKMAK karikatürleri sergisi. 10 Şubat-06 Mart. Karikatür Evi, Kadıköy.......... Muhittin KÖROĞLU ve Raşit YAKALI. Söyleşi 24 Şubat Cumartesi, 15:00, Karikatür Evi, Kadıköy.......... 'Terörizmin Sonu' karikatür yarışması yeni son tarih 1 Mart 2018, Tahran, İran........... 'Bizim Gazete' 18 Şubat 2018 Sayısı. PDF >.......... Ahmet Ümit AKKOCA karikatür sergisi. 3-28 Şubat 2018, İBB karikatür ve Mizah Merkezi, İstanbul.......... Cartoon Colors'a Haberlerinizi,..... Karikatürlerinizi,..... Portre Çizimlerinizi gönderebilirsiniz,..... Duyuru ve Reklamlarınız için irtibat kurabilirsiniz..

2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü Sonuçları

Çin Halk Cumhuriyeti'nin başkenti Pekin'de düzenlenen '2017 Uluslararası En İyi Mizah Sanatçısı Ödülü' sonuçları açıklandı...

16.03.2015

"Latin Amerika Portreleri"


Brezilya dışında hepsi İspanyolca konuşan halklar, Che’nin büyük rüyası olan birleşik ve özgür bir kıta halkı halinde birleşmeyi, siyasal olarak henüz gerçekleştiremese de, kültürel olarak başarmış görünüyorlar..Aralarındaki renk farklılıklarının yarattığı büyük zenginliği dünya halklarıyla paylaşıyorlar. Bizi de zenginleştiriyorlar.Bu kitapta okuyacağınız yazılar, Latin Amerikanın atardamarlarını anlatıyor.

Şairler, ressamlar, yazarlar, devrimciler, müzisyenler… Kızılderili, Afrikalı, İspanyol, Portekiz, Arap halkların olağanüstü bileşiminden oluşan büyük bir kültürün zenginliğini temsil eden yaratıcılar H.İ. YILDIRIM, Emre YILMAZ, Mert GÜRKAN’ın çizgileriyle ve Türkiyeli yazarların, şairlerin ve araştırmacıların kalemiyle değerli birer parçası oldukları dünyamızın geleceğine dair umutlu olmamız için ne kadar çok nedenimiz olduğunu bir kez daha gösteriyorlar.

Berrin CERRAHOĞLU’nun proje koordinatörlüğü ile hazırlanan bu çalışma Evrensel Basım Yayın tarafından okurlara sunuldu. (Kaynak: Evrensel.net)
Berrin Cerrahoğlu, 

Evrensel Basım Yayın, 
Albüm-Biyografi, 192 sayfa


Berrin Cerrahoğlu, 
Evrensel Basım Yayın, 
Albüm-Biyografi, 192 sayfa

CartoonColors'da yayımlanan yazı, görsel ve videoların fikri sorumluluğu sahiplerine aittir.